Zasady rekrutacji - dorośli

W piątkowe słoneczne popołudnie 20 kwietnia, grupa uczniów z Ukrainy uczestniczyła w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez świetlicę „Caritas” w Chmielniku. Zajęcia poprowadził artysta malarz – Wojciech Książek.  Uczniowie poznali m.in. tajniki szkicu martwej natury oraz postaci. Wraz z młodzieżą,  która na co dzień uczestniczy w zajęciach świetlicowych, przygotowali obraz techniką kolażu, który tematycznie nawiązał do polsko-ukraińskiej przyjaźni. Następnie przyszedł czas na zajęcia rekreacyjne: grę w bilard, ping-ponga oraz piłkę nożną. Nie zabrakło także rozmów i pytań dzieci dotyczących codziennego życia na Ukrainie. Wspólne spotkanie uświetnił słodki poczęstunek przygotowany przez Panią Iwonę Fryt, s. Gracjanę oraz  Marlenę Kowalską.

Opracowanie artykułu:

Ewa Pierzchała