Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja publicznego czytania wybitnych polskich dzieł literackich, zainicjowana przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Pierwsza edycja miała miejsce w 2012 roku. Akcja zatacza coraz szersze kręgi nie tylko w  Polsce, ale i za granicą.

W tym roku Powiatowy Zespół Szkół oraz Gminna Biblioteka Publiczna  byli organizatorami tego ważnego przedsięwzięcia. Lekturą, nad którą się pochylaliśmy było dzieło Stefana Żeromskiego pt. „Przedwiośnie”.  Dzieło to w istotny sposób porusza temat niepodległości Polski. Fragmenty powieści na chmielnickim rynku przytaczali m.in. uczniowie naszej szkoły: Maria Banaś (4 thż) Karolina Banaś (2 tż) , Natalia Doroz (2a), Arkadiusz Kasza (3tżi) oraz Krystian Podolski (3 tżi).

Ewa Pierzchała