DORADZTWO ZAWODOWE

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!

Pandemia koronawirusa spowodowała, że wspólnie przeżywamy trudny czas narodowej kwarantanny. Z dnia na dzień zmieniło się nasze życie. Każdego dnia  towarzyszy nam niepokój o nasze zdrowie i zdrowie naszych rodzin. Jednocześnie w tych trudnych chwilach okazujemy sobie wzajemne wsparcie, pomagamy osobom starszym, chorym,  szczególną troską otaczamy małe dzieci. Zdajemy sobie sprawę, że zawieszenie zajęć szkolnych to rozwiązanie, które może zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa i zwiększyć  bezpieczeństwo. Dziś jest to nadrzędnym celem całego społeczeństwa. Stan ten może potrwać dłużej niż do 25 marca tego roku.  Kierując się  troską i odpowiedzialnością za naszych uczniów,  nauczyciele i wychowawcy już w dniu 12 marca rozpoczęli kształcenie zdalne, które odbywa się poprzez dziennik elektroniczny, drogą mailową oraz grupy na facebooku. Szczególnie ważne jest utrwalenie wiedzy przez uczniów klas maturalnych, istotne jest  również rozwijanie swoich kompetencji przez uczniów klas młodszych. Apeluję do Was raz jeszcze by dobrze wykorzystać ten czas. Rozwijajcie Wasze zainteresowania, korzystając z bogatych zasobów internetu, przeczytajcie ciekawe książki, obejrzyjcie ciekawy film, wykonajcie polecenia Waszych nauczycieli. Korzystajcie z ich wiedzy i doświadczenia wykorzystując nowoczesne  technologie multimedialne. Wykorzystajcie Wasze smartfony, które towarzyszą Wam każdego dnia  do wzajemnej komunikacji, przekazując  informacje koleżankom i kolegom, którzy mają utrudniony dostęp do Internetu. Codziennie dbajcie o własne  bezpieczeństwo, ściśle przestrzegając zaleceń Ministra Zdrowia oraz  Głównego Inspektora Sanitarnego.  Pamiętajcie, że zdrowie Wasze i Waszych rodzin jest wartością bezcenną. Jestem przekonany, że czas epidemii przeminie, a wówczas wszyscy powrócimy do codziennych zajęć  i obowiązków, które pomogą Wam realizować dalsze plany życiowe i marzenia. Proszę również o współpracę ze szkołą Waszych rodziców. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w razie pytań i problemów, które trzeba rozwiązać.   Dziś czekamy na rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej, które określi dalsze ramy kształcenia zdalnego. Będziemy o tym informować Was na bieżąco.

Pozdrawiam wszystkich, życząc  dobrego zdrowia, wytrwałości i dyscypliny w działaniach, które pomogą pokonać koronawirusa. Jesteśmy od niego silniejsi.

Sławomir Wójcik