Książka miesiąca

Grudzień to wyjątkowy miesiąc, w którym celebrujemy święta Bożego Narodzenia. Magia przedświątecznej krzątaniny pochłania nas całkowicie. Warto jednak zatrzymać się na chwilę w ferworze gorączkowych zakupów  i dać się ponieść emocjom… .

Myślę, iż moja propozycja na zimne grudniowe wieczory rozgrzeje niejedno serce. Jest to bowiem bardzo poczytna powieść znanego amerykańskiego pisarza John’a Green’a pt. Gwiazd naszych wina. To historia dziewczyny o imieniu Hazel, która choruje na raka i nie rozstaje się na co dzień z aparatem tlenowym. Każdy jej dzień naznaczony jest walką z groźną chorobą. Życie Hazel zmienia się jednak o 180 stopni, gdy spotyka na swej drodze Augustusa… .

Na podstawie powieści powstał głośny film pod tym samym tytułem w reżyserii Josha Boone’a (2014). Ale uwaga! W pierwszej kolejności sięgnijcie po książkę!

 

„ – Hazel Grace – odezwał się, a moje imię wypowiedziane jego głosem zabrzmiało świeżo i dobrze. – Naprawdę miło mi było cię poznać.

– Wzajemnie, panie Waters – odparłam. Byłam zbyt onieśmielona by na niego patrzeć. Nie poradziłabym sobie z intensywnością jego niebieskich jak woda oczu.

– Będę cię mógł jeszcze zobaczyć? – zapytał. Jego głos zabrzmiał ujmująco niepewnie.

Uśmiechnęłam się.

– Jasne. – odparłam nieśmiało.”

 

Facebook