Książka miesiąca

Miesiąc maj to czas rozkwitającej przyrody, cieplejszych dni i słonecznych poranków. Cały świat budzi się do życia, a my wraz z nim. Niestety , po zimowych miesiącach często nasza kondycja nie jest w najlepszym stanie. Dobry trening poprzez jazdę na rowerze, bieganie, czy też dłuższe spacery pomogą nam w odzyskaniu dobrej formy. Dla smaku można do tego dołożyć odrobinę Orientu…

Idealną książką na miesiąc maj będzie zatem istne kompendium wiedzy na temat tajczi – sztuki, która  wyrosła z chińskiego Tai Chi Chuan (taijiquan) i należy do szkół tzw. Wewnętrznych Sztuk Walki. W przeciwieństwie do szkół Zewnętrznych Sztuk Walki, kładących nacisk na uzewnętrznienie energii, kultywujących siłę i bojowość, Tai Chi jest sztuką bardzo miękką. Większość form (układów) jest wykonywanych powoli, z dużą koncentracją. To wspaniałe ćwiczenia, które wzmacniają nie tylko ciało, ale i uspokajają umysł.

Książka w szczegółowy sposób pokazuje krok po kroku rodzaje form i technik tajczi; a dzięki zdjęciom można ćwiczyć prawidłową postawę ciała na poszczególnych etapach ruchu. Ten rodzaj sportu mogą uprawiać wszyscy, niezależnie od wieku, płci i sprawności fizycznej. 

Majowy spacer połączony z ćwiczeniami rodem z Dalekiego Wschodu?

Może być ciekawie… 

Facebook