Książka miesiąca

Niesamowita książka dla sympatyków fizyki kwantowej, science-fiction oraz wynalazków. Michio Kaku to światowej sławy profesor fizyki teoretycznej  na City Uniwersity w Nowym Jorku. Jest również jednym z twórców strunowej teorii pola i autorem wielu popularnych książek. Jedna           z nich: Wizje, czyli jak nauka zmieni świat w XXI wieku, to wyjątkowa publikacja o nieograniczonych perspektywach rozwoju nauki. Bardzo dokładnie ukazuje złożony rozwój nauki na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci. Autor pokusił się nawet o prognozę przyszłych odkryć i osiągnięć.

Czy w  przyszłości będzie możliwe życie wieczne? I co na to medycyna molekularna? Czy maszyny oraz inteligentne roboty zawładną kiedyś naszą planetą? A co z podbojem kosmosu? Czy kiedyś będą możliwie podróże w czasie i przestrzeni? Prof. Kaku przyjmuje takie hipotezy jako całkiem realne i określa ramy czasowe poszczególnych osiągnięć w rozwoju ludzkości.

Książkę czyta się  łatwo i z dużą przyjemnością. Jest szalenie ciekawa; ukazuje różne aspekty naszego życia w zupełnie innym świetle…  . W świetle przyszłości o której na razie możemy tylko pomarzyć.

 

 

Ewa Pierzchała

Facebook