Książka miesiąca

Sobotnie wrześniowe popołudnie upłynęło nam pod znakiem niecodziennego wydarzenia, jakim był wernisaż akwarel Bartłomieja Michałowskiego – artysty z Lublina. Uczniowie klasy I a liceum ogólnokształcącego mieli możliwość podziwiać wspaniałe obrazy malarza, który uwiecznił w swoich dziełach przedwojenną historię Chmielnika. Kluczowym elementem wystawy była tematyka żydowska oraz  literackie nawiązania do prozy Brunona Schulza.

Kolejnym punktem programu było głośne czytanie fragmentów literatury pięknej, przypominających zaginiony świat sztetli i środowisko polskich Żydów.

Następnie w ramach wolontariatu młodzież  pomagała przy oprowadzaniu przybyłych gości po salach muzeum. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem z akcentami kuchni żydowskiej.

Opracowanie: Ewa Pierzchała

Facebook