Aktualnośći biblioteki

Ogłoszenia

 • Harmonogram klasyfikacji uczniów klas maturalnych w roku szkolnym 2020/2021 +

  Harmonogram prac związanych z klasyfikacją uczniów klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego, i czwartych Technikum w Powiatowym Zespole Szkół w Chmielniku w Read More
 • Informacja dla absolwentów KKZ RL.03. Prowadzenie produkcji rolniczej +

  Informacja dla absolwentów KKZ RL.03. Prowadzenie produkcji rolniczej. Dyrekcja Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku informuje, że w sekretariacie szkoły są Read More
 • Nauczanie zdalne od 19-10-2020r-Informacje dla uczniów i ich rodziców +

  Dyrekcja Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku informuje, że zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 16 października 2020 r. Read More
 • Ogłoszenia +

  Godzina 900- spotkanie dyrekcji i wychowawców klas z uczniami klas pierwszych na hali sportowej.Dyrekcja Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku informuje, Read More
 • Zarządzenie dyrektora PZS w Chmielniku nr 9.2020 z dnia 22.06.2020 r. +

  Zarządzenie dyrektora PZS w Chmielniku nr 9.2020 z dnia 22.06.2020 r. Dyrekcja PZS w Chmielniku informuje, że odbiór świadectw promocyjnych Read More
 • 1
 • 2

Aktualności Biblioteki

 • Podziękowanie +

  Nasza szkoła otrzymała wyjątkowy upominek - pamiątkowy egzemplarz "Balladyny" J. Słowackiego, a także podziękowanie od Pary Prezydenckiej za udział w tegorocznym Read More
 • Noc Bibliotek 2020 +

  „Każda dobra poezja jest spontanicznym wybuchem głębokich uczuć”. William Wordsworth NOC BIBLIOTEK 2020 Czy w dobie pandemii i niepewności jutra Read More
 • JUŻ WKRÓTCE W SZKOLNEJ BIBLIOTECE – NOC BIBLIOTEK 2020 +

  JUŻ WKRÓTCE W SZKOLNEJ BIBLIOTECE – NOC BIBLIOTEK 2020     Read More
 • Narodowe Czytanie 2020 +

  Narodowe Czytanie 2020 „Już przeszłość zamknięta W grobach... Ja sama panią tajemnicy”. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Read More
 • Książka miesiąca - wrzesień 2020 +

 • 1
 • 2

AKTUALNOŚCI - INFORMACJE

 • Dzień Bezpiecznego Internetu +

  W ramach realizowanych podstawowych kierunków Read More
 • Wielki Test Edukacyjny +

  Wielki Test Edukacyjny W wiosennej edycji 2021 Wielkiego Read More
 • Dzień Kobiet +

  Dzień Kobiet Z okazji Dnia Kobiet spełnienia Read More
 • WYNIKIXII SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO "MISTRZ RACHUNKÓW" +

  12 października 2020 roku odbył Read More
 • WYNIKIXII SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO "MISTRZ RACHUNKÓW" +

  12 października 2020 roku odbył Read More
 • 1

Doradztwo zawodowe

 • Szkolny Ośrodek Kariery +

  Szkolny Ośrodek Kariery Działalność SzOK dedykowana jest zarówno do zrekrutowanych uczestników i uczestniczek projektu jak i do ogółu uczniów ZS nr 3 w Read More
 • Doradztwo zawodowe +

  Doradztwo zawodowe W październiku mają miejsce zajęcia z doradztwa zawodowego : projekt „Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza edukacja Read More
 • 1

Zamówienia publiczne 2020-2021- informacje

 • Protokoł z analizy ofert - Zakup i dostawa urządzenia i narzędzi do Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku +

  Powiatowy Zespół Szkół w Chmielnikuul. A. Dygasińskiego 1126-020 Chmielnik Chmielnik Read More
 • Zakup i dostawa specjalistycznego aparatu słuchowego dla ucznia Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku +

  Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku zaprasza do składania propozycji ofert Read More
 • Zakup i dostawa urządzenia i narzędzi do Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku +

  Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku zaprasza do składania propozycji ofert Read More
 • ROZSTRZYGNIĘCIE ZAPYTANIA CENOWEGO na realizację zadania pn.: Wykonanie usługi polegającej na opracowaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ramach materiałów do konkursu zamkniętego nr: RPSW.03.03.00-IZ.00-26-325/20 +

  Chmielnik, dnia 25.01.2021 r. ROZSTRZYGNIĘCIE ZAPYTANIA CENOWEGO na realizację zadania Read More
 • Protokół z analizy ofert na zadanie Wykonanie usługi polegającej na opracowaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ramach materiałów do konkursu zamkniętego nr: RPSW.03.03.00-IZ.00-26-325/20 +

  Powiatowy Zespół Szkół w ChmielnikuA. Dygasińskiego 1126-020 Chmielnik Chmielnik dn. Read More
 • 1

Kształcenie zawodowe gwarancją rozwoju Powiatu Kieleckiego

 • Kształcenie zawodowe gwarancją rozwoju Powiatu Kieleckiego +

  Nazwa Projekt „Kształcenie zawodowe gwarancją rozwoju Powiatu Kieleckiego” w ramach Poddziałania 8.5.1 Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz Read More
 • 1

„Każda dobra poezja jest spontanicznym

wybuchem głębokich uczuć”.

William Wordsworth

 

NOC BIBLIOTEK 2020

 

Czy w dobie pandemii i niepewności jutra można odnaleźć w literaturze remedium na wszelkie kłopoty? Czy ten czas, w którym tak jesteśmy doświadczani może przyczynić się do naszego rozwoju? Odpowiedź jest jednoznaczna: książki uczą, wzruszają i bawią, dlatego też zawsze jest odpowiednia pora na sięgnięcie po dobrą literaturę. Udowodniła to młodzież, która nie boi się nowych wyzwań, nawet w trudnych warunkach. Już po raz drugi w szkolnej bibliotece im. Henryka Kulińskiego przy Powiatowym Zespole Szkół w Chmielniku odbyła się Noc Bibliotek 2020 pod hasłem: Klimat na czytanie. Przypomnijmy, że Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja mająca na celu propagowanie czytelnictwa. W tym roku tematem przewodnim była ekologia. Temu ważnemu literackiemu wydarzeniu, w którym corocznie bierze udział kilkaset bibliotek z terenu całej Polski, towarzyszyła akcja pn. „Podziel się książkami” zachęcająca czytelników do przynoszenia do bibliotek przeczytanych nowości wydawniczych, klasyki i lektur oraz innych poszukiwanych książek.

 

            Późnym deszczowym popołudniem 16 października br., otworzyliśmy nasze spotkanie uroczystym zasadzeniem pamiątkowego drzewka, pozyskanego dzięki życzliwości Nadleśnictwa Chmielnik. W obecności dyrekcji szkoły, a także nauczycieli multiplikatorów: Ewy Pasternak i Stanisława Engiela, uczniowie biorący udział w projekcie unijnym #ShareEU dokonali tego symbolicznego gestu, aby upamiętnić ofiary systemów totalitarnych XX wieku. Trudny to i bolesny temat, jednak dla młodych ludzi jest to wymowny sygnał, aby kreować swoją przyszłość w myśl zasady: nigdy więcej wojny.

Następnie odbyły się warsztaty plastyczne, które poprowadziły Panie: Maria Bednarska – nauczyciel konsultant  ze  Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Alicja Wikło – wybitna malarka z Suchedniowa. Uczniowie, pracując z masą plastyczną Fimo, przygotowywali dekoracyjne świeczniki oraz magnesy na lodówkę. Przeznaczona do delikatnych, filigranowych form masa, pozwala na formowanie najbardziej wyrafinowanych wzorów oraz kształtów, gwarantując doskonałą trwałość i jakość.

Kolejna cześć spotkania, to zajęcia literackie, podczas których pochyliliśmy się nad mało znaną w naszym kraju twórczością angielskich poetów jezior: Wiliama Wordsworth’a                  i Samuela Taylora Coleridge’a. Urodzeni na początku lat 70. XVII wieku, byli pierwszą generacją, która przeciwstawiła się niszczeniu natury przez postępującą rewolucję przemysłową. Jako pierwsi dostrzegli wyjątkową rolę przyrody w życiu człowieka; głosili idee antyurbanizmu i panteizmu. Uczniowie mieli możliwość zapoznania z najpiękniejszymi wierszami poetów jezior, a także odniesienia się do czasów współczesnych i nowoczesnych metod ochrony środowiska.

Spotkanie przy świecach i muzyce Chopina w naszej klimatycznej bibliotece zakończyły literackie kalambury. Ze względu na reżim epidemiologiczny zostały zachowane wszelkie środki ostrożności. Kolejna edycja Nocy Bibliotek już za rok. Zapraszamy!

 

 

Facebook