Aktualnośći biblioteki

Ogłoszenia

 • Informacja dla absolwentów KKZ RL.03. Prowadzenie produkcji rolniczej +

  Informacja dla absolwentów KKZ RL.03. Prowadzenie produkcji rolniczej. Dyrekcja Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku informuje, że w sekretariacie szkoły są Read More
 • Nauczanie zdalne od 19-10-2020r-Informacje dla uczniów i ich rodziców +

  Dyrekcja Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku informuje, że zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 16 października 2020 r. Read More
 • Ogłoszenia +

  Godzina 900- spotkanie dyrekcji i wychowawców klas z uczniami klas pierwszych na hali sportowej.Dyrekcja Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku informuje, Read More
 • Zarządzenie dyrektora PZS w Chmielniku nr 9.2020 z dnia 22.06.2020 r. +

  Zarządzenie dyrektora PZS w Chmielniku nr 9.2020 z dnia 22.06.2020 r. Dyrekcja PZS w Chmielniku informuje, że odbiór świadectw promocyjnych Read More
 • Ogłoszenie dla słuchaczy KKZ +

  Dyrekcja Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku informuje, że zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzeniania się Read More
 • 1
 • 2

Aktualności Biblioteki

 • Podziękowanie +

  Nasza szkoła otrzymała wyjątkowy upominek - pamiątkowy egzemplarz "Balladyny" J. Słowackiego, a także podziękowanie od Pary Prezydenckiej za udział w tegorocznym Read More
 • Noc Bibliotek 2020 +

  „Każda dobra poezja jest spontanicznym wybuchem głębokich uczuć”. William Wordsworth NOC BIBLIOTEK 2020 Czy w dobie pandemii i niepewności jutra Read More
 • JUŻ WKRÓTCE W SZKOLNEJ BIBLIOTECE – NOC BIBLIOTEK 2020 +

  JUŻ WKRÓTCE W SZKOLNEJ BIBLIOTECE – NOC BIBLIOTEK 2020     Read More
 • Narodowe Czytanie 2020 +

  Narodowe Czytanie 2020 „Już przeszłość zamknięta W grobach... Ja sama panią tajemnicy”. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Read More
 • Książka miesiąca - wrzesień 2020 +

 • 1
 • 2

AKTUALNOŚCI - INFORMACJE

 • WYNIKIXII SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO "MISTRZ RACHUNKÓW" +

  12 października 2020 roku odbył Read More
 • WYNIKIXII SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO "MISTRZ RACHUNKÓW" +

  12 października 2020 roku odbył Read More
 • Regionalny Program Zdrowotny w zakresie zapobiegania i wczesnego wykrywania cukrzycy typu drugiego +

  Drodzy rodzice, Nasza szkoła aktywnie Read More
 • Ogłoszenie o spotkaniu dla klas pierwszych +

 • LISTY KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO KLASY I +

 • 1

Doradztwo zawodowe

 • Szkolny Ośrodek Kariery +

  Szkolny Ośrodek Kariery Działalność SzOK dedykowana jest zarówno do zrekrutowanych uczestników i uczestniczek projektu jak i do ogółu uczniów ZS nr 3 w Read More
 • Doradztwo zawodowe +

  Doradztwo zawodowe W październiku mają miejsce zajęcia z doradztwa zawodowego : projekt „Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza edukacja Read More
 • 1

Zamówienia publiczne 2020-2021- informacje

 • ROZSTRZYGNIĘCIE ZAPYTANIA CENOWEGO na realizację zadania pn.: Wykonanie usługi polegającej na opracowaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ramach materiałów do konkursu zamkniętego nr: RPSW.03.03.00-IZ.00-26-325/20 +

  Chmielnik, dnia 25.01.2021 r. ROZSTRZYGNIĘCIE ZAPYTANIA CENOWEGO na realizację zadania Read More
 • Protokół z analizy ofert na zadanie Wykonanie usługi polegającej na opracowaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ramach materiałów do konkursu zamkniętego nr: RPSW.03.03.00-IZ.00-26-325/20 +

  Powiatowy Zespół Szkół w ChmielnikuA. Dygasińskiego 1126-020 Chmielnik Chmielnik dn. Read More
 • INFORMACJA O ZŁOŻONYCH OFERTACH do godz. 12.00 na realizację zadania pn: Wykonanie usługi polegającej na opracowaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ramach materiałów do konkursu zamkniętego nr: RPSW.03.03.00-IZ.00-26-325/20 +

  Powiatowy Zespół Szkół w ChmielnikuA. Dygasińskiego 1126-020 Chmielnik Chmielnik, dn. Read More
 • Wykonanie usługi pelegajacej na opracowaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej. +

  Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ramach materiałów do konkursu zamkniętego nr: Read More
 • Zakup i dostawa opału w sezonie grzewczym 2020/2021 +

  Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku zaprasza do składania ofert na Read More
 • 1

Kształcenie zawodowe gwarancją rozwoju Powiatu Kieleckiego

 • Kształcenie zawodowe gwarancją rozwoju Powiatu Kieleckiego +

  Nazwa Projekt „Kształcenie zawodowe gwarancją rozwoju Powiatu Kieleckiego” w ramach Poddziałania 8.5.1 Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz Read More
 • 1

Przygaszone światła i półmrok otulający zakamarki księgozbioru. Ciepły blask świec w czytelni                            i rozbrzmiewająca w tle muzyka Chopina. Za oknem zimny październikowy wiatr, a w dłoniach  filiżanka gorącej kawy idealna podczas czytania prozy Marka Hłaski… .

 Tajemnice biblioteki szkolnej im. Henryka Kulińskiego w Powiatowym Zespole Szkół w Chmielniku  czekały na odkrycie podczas V. edycji ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język” . Spotkanie rozpoczęło się 4. października o godz. 17.30 i trwało do późnych godzin nocnych.  Drzwi biblioteki otwarte były nie tylko dla uczniów ale i dla wszystkich koneserów poszukujących niecodziennych wrażeń literackich.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji była proza wybitnego, aczkolwiek nieco zapomnianego pisarza – Marka  Hłaski. Pamięć o nietuzinkowej postaci wielkiego buntownika trudnych czasów lat 50-tych i 60-tych towarzyszyła uczestnikom przez cały wieczór. 

Na spotkanie przybyło zacne grono gości: Pan Hieronim Górski, Panie: Maria Galon, Anna Czaja, Maria Borek, Zofia Stradomska, Janina Hyzicka, Elżbieta Zamojska, Krystyna Podsiedlik, oraz uczniowie PZSZ w Chmielniku.

Tegoroczną Noc Bibliotek otworzył Pan Wojciech Książek – artysta plastyk, który poprowadził zajęcia artystyczno-plastyczne. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać szkice węglem do wybranej przez siebie sceny z polskiego utworu literackiego. Panie wykazały się niezwykłą inwencją twórczą, natomiast młodzież sporą pomysłowością. Następnie przyszedł czas na seans filmowy przybliżający postać Marka Hłaski oraz poczęstunek. Punktem kulminacyjnym była dyskusja na temat pokolenia „pięknych dwudziestoletnich” podczas której Pan Hieronim Górski przybliżył młodzieży trudy życia opozycjonistów walczących z ustrojem socjalistycznym.

Druga część spotkania upłynęła uczestnikom na grach i zabawach literackich: kalamburach związanych z filmem i przysłowiami, „flircie z Markiem Hłaską” i głośnym czytaniu fragmentów powieści. Uczniowie musieli ponadto wykazać się znajomością wybitnych dzieł literatury polskiej                i światowej podczas emocjonującego konkursu literackiego.

Noc Bibliotek zakończyła się wręczeniem uczestnikom pamiątkowych dyplomów i gadżetów. Ponadto dzięki Panu Wojciechowi Książkowi księgozbiór biblioteki szkolnej wzbogacił się o wyjątkowy dar –  tomik poezji Pana Leszka Mierzwy, do którego artysta plastyk osobiście przygotował ilustracje.

Kolejna edycja Nocy Bibliotek już za rok. Serdecznie zapraszamy!

Opracowanie: Ewa Pierzchała

Facebook