Aktualnośći biblioteki

10 maja br. w OEM „Świętokrzyski Sztetl” odbyła się premiera spektaklu szkolnej Grupy Teatralnej „Ad rem” pt. „Gustaw Herling-Grudziński – syn, tej ziemi”.  Przedstawienie zaprezentowano z okazji 20. rocznicy śmierci pisarza.

Uczniowie pod kierunkiem p. Ewy Pierzchały i p. Justyny Buckiej przybliżyli sylwetkę wybitnego pisarza  i próbowali rozwiązać zagadkę dotyczącą miejsca jego narodzin. Odegrali także sceny z „Innego świata”, ukazując nieludzkie warunki życia w sowieckich łagrach. Dramatyczna muzyka i gra światłocienia dopełniły całego dzieła.

W przedstawieniu udział wzięli:  p. Justyna Bucka, Kacper Bracichowicz, Tomasz Wolny ( kl. I tps); Krzysztof Nowak, Martyna Szlązak, Marlena Szlązak, Justyna Słopiecka, Klaudia Zawierucha, Katarzyna Gwadera, Izabela Wicha, Patrycja Kuzia (kl. I ti) i Wiktoria Sikora, ( kl. I ab).

Jeszcze raz dziękujemy  uczniom za niesamowite zaangażowanie! Dla tych, którzy nie byli na spektaklu –  mała próbka naszych możliwości zaklęta w fotografiach. Jest to jednocześnie zachęta do obejrzenia przedstawienia, którego kolejna odsłona będzie miała miejsce 16 czerwca podczas Festiwalu Dni Kultur.

Zapraszamy gorąco!

Oprac. Ewa Pierzchała

Zdj. OEM „Świętokrzyski Sztetl”

Aktualności Biblioteki