Aktualnośći biblioteki

10 maja br. w OEM „Świętokrzyski Sztetl” odbyła się premiera spektaklu szkolnej Grupy Teatralnej „Ad rem” pt. „Gustaw Herling-Grudziński – syn, tej ziemi”.  Przedstawienie zaprezentowano z okazji 20. rocznicy śmierci pisarza.

Uczniowie pod kierunkiem p. Ewy Pierzchały i p. Justyny Buckiej przybliżyli sylwetkę wybitnego pisarza  i próbowali rozwiązać zagadkę dotyczącą miejsca jego narodzin. Odegrali także sceny z „Innego świata”, ukazując nieludzkie warunki życia w sowieckich łagrach. Dramatyczna muzyka i gra światłocienia dopełniły całego dzieła.

W przedstawieniu udział wzięli:  p. Justyna Bucka, Kacper Bracichowicz, Tomasz Wolny ( kl. I tps); Krzysztof Nowak, Martyna Szlązak, Marlena Szlązak, Justyna Słopiecka, Klaudia Zawierucha, Katarzyna Gwadera, Izabela Wicha, Patrycja Kuzia (kl. I ti) i Wiktoria Sikora, ( kl. I ab).

Jeszcze raz dziękujemy  uczniom za niesamowite zaangażowanie! Dla tych, którzy nie byli na spektaklu –  mała próbka naszych możliwości zaklęta w fotografiach. Jest to jednocześnie zachęta do obejrzenia przedstawienia, którego kolejna odsłona będzie miała miejsce 16 czerwca podczas Festiwalu Dni Kultur. 

Zapraszamy gorąco!

 

Oprac. Ewa Pierzchała

Zdj. OEM „Świętokrzyski Sztetl”

Facebook

Aktualności Biblioteki

  • 1
  • 2