Aktualnośći biblioteki
Open Panel

Nowoczesna szkoła zawodowa nowoczesny region

 • Slajd1.PNG
 • Slajd2.PNG
 • Slajd3.PNG
 • Slajd4.PNG
 • Slajd5.PNG
 • Slajd6.PNG
 • Slajd7.PNG
 • Slajd8.PNG
 • Slajd9.PNG
 • Slajd10.PNG
 • Slajd11.PNG

Wiedza Edukacja Rozwój

 • Slajd1.JPG
 • Slajd2.JPG
 • Slajd3.JPG
 • Slajd4.JPG
 • Slajd5.JPG
 • Slajd6.JPG
 • Slajd7.JPG
 • Slajd8.JPG
 • Slajd9.JPG
 • Slajd10.JPG
 • Slajd11.JPG
 • Slajd12.JPG
 • Slajd13.JPG
 • Slajd14.JPG
 • Slajd15.JPG
 • Slajd16.JPG
 • Slajd17.JPG
 • Slajd18.JPG
 • Slajd19.JPG
 • Slajd20.JPG

Po raz kolejny przyznano Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla szczególnie uzdolnionej młodzieży. W tym roku szkolnym wyróżnieni zostali uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku: Katarzyna Wojciechowska i Wiktor Wójcik.

Nasi stypendyści to wychowankowie klas drugich PZSz: Katarzyna Wesołowska uczy się w liceum ogólnokształcącym, natomiast Wiktor Wójcik – w technikum o profilu technik pojazdów samochodowych wraz z innowacją klasy mundurowej. - Kiedy dowiedziałam się o stypendium byłam bardzo szczęśliwa – mówi Kasia – Na to osiągnięcie wpłynęło wiele czynników. Najważniejszym z nich jest ciężka i sumienna praca. Zawsze staram się uczyć na bieżąco i stawiać sobie coraz to trudniejsze cele do zrealizowania. Bardzo ważne jest dla mnie wsparcie otrzymane od moich rodziców, a także od mojej wychowawczyni – pani Anny Grudzień, która zawsze wie jak mnie zmotywować – podkreśla.

W przyszłości Kasia chce studiować medycynę ,ale ważny jest dla niej także rozwój zainteresowań.

- W wolnym czasie lubię spotykać się z przyjaciółmi. Nauka jest ważna, ale trzeba również znaleźć czas dla siebie. Moją ogromną pasją są zwierzęta. W niedługim czasie planuję naukę jazdy konnej. Poza tym uwielbiam podróżować i zwiedzać nowe miejsca. Uważam, że marzenia się nie spełniają – marzenia się spełnia. Jestem pełna optymizmu i zrobię wszystko aby żyć pełnią życia – dodaje stypendystka.

Wiktor Wójcik po zakończeniu szkoły planuje podjąć studia albo rozpocząć karierę zawodową w wojsku. Ma również sprecyzowane zainteresowania. - Interesuję się sportem, zwłaszcza boksem i mieszanymi sztukami walki. Moje hobby to także motoryzacja – stąd mój wybór technikum o takim profilu – mówi Wiktor. - Stypendium umożliwiło mi zakup sprzętu sportowego, który ułatwia mi rozwój pasji oraz ewentualną przyszłą karierę wojskową. Podkreśla, że dobre wyniki w nauce to zasługa nie tylko jego ciężkiej pracy, ale także zaangażowania kadry nauczycielskiej.

Stypendystom życzymy wytrwałości w nauce, doskonalenia wiedzy i umiejętności oraz jeszcze większych osiągnięć edukacyjnych.

Ewa Pierzchała

Facebook

Aktualności Biblioteki

 • 1
 • 2