Aktualnośći biblioteki

Świat nieustannie się zmienia i przeobraża. Podobnie jest z literaturą, którą odczytywać  można tylko dzięki nawiązaniom do kontekstów historycznych. Współczesna literatura nie boi się nowych wyzwań i porusza tematy, które nie przyszłyby do głowy pisarzom sprzed wieków.

Nowy nurt czytelniczy, tzw. New Adult  staje się coraz bardziej popularny w kręgach czytelników dwudziesto i trzydziestoletnich.  Jego popularność tkwi przede wszystkim  w zmaganiach młodych ludzi z codziennością i konfliktami wewnętrznymi. To także próba rozrachunku z przeszłością i konstruktywnego spojrzenia w przyszłość. New Adult porusza trudne tematy i przeżycia…

W kanon ten idealnie wpasowała się książka Ewy Pirce „Córka pedofila” która swoją powieścią zadebiutowała na krakowskich Targach Książki i od razu odniosła niebywały sukces.

15 maja br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Chmielnik uczniowie klasy 3TŻ mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Panią Ewą. Kameralna atmosfera zachęcała do poruszania trudnych kwestii, tematów tabu oraz spraw, które dotychczas były „zamiatane pod dywan”. Książka pomogła już wielu osobom zmagającym się z cieniami przeszłości.

Autorka otrzymała także zaproszenie od uczniów na kolejne spotkanie – tym razem w naszej szkole. Czekamy zatem z niecierpliwością ;-).

Autor : Ewa Pierzchała

Autor zdjęć: Ewa Pierzchała