Aktualnośći biblioteki

Ogłoszenia

 • Informacja dla absolwentów KKZ RL.03. Prowadzenie produkcji rolniczej +

  Informacja dla absolwentów KKZ RL.03. Prowadzenie produkcji rolniczej. Dyrekcja Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku informuje, że w sekretariacie szkoły są Read More
 • Nauczanie zdalne od 19-10-2020r-Informacje dla uczniów i ich rodziców +

  Dyrekcja Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku informuje, że zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 16 października 2020 r. Read More
 • Ogłoszenia +

  Godzina 900- spotkanie dyrekcji i wychowawców klas z uczniami klas pierwszych na hali sportowej.Dyrekcja Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku informuje, Read More
 • Zarządzenie dyrektora PZS w Chmielniku nr 9.2020 z dnia 22.06.2020 r. +

  Zarządzenie dyrektora PZS w Chmielniku nr 9.2020 z dnia 22.06.2020 r. Dyrekcja PZS w Chmielniku informuje, że odbiór świadectw promocyjnych Read More
 • Ogłoszenie dla słuchaczy KKZ +

  Dyrekcja Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku informuje, że zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzeniania się Read More
 • 1
 • 2

Aktualności Biblioteki

 • Podziękowanie +

  Nasza szkoła otrzymała wyjątkowy upominek - pamiątkowy egzemplarz "Balladyny" J. Słowackiego, a także podziękowanie od Pary Prezydenckiej za udział w tegorocznym Read More
 • Noc Bibliotek 2020 +

  „Każda dobra poezja jest spontanicznym wybuchem głębokich uczuć”. William Wordsworth NOC BIBLIOTEK 2020 Czy w dobie pandemii i niepewności jutra Read More
 • JUŻ WKRÓTCE W SZKOLNEJ BIBLIOTECE – NOC BIBLIOTEK 2020 +

  JUŻ WKRÓTCE W SZKOLNEJ BIBLIOTECE – NOC BIBLIOTEK 2020     Read More
 • Narodowe Czytanie 2020 +

  Narodowe Czytanie 2020 „Już przeszłość zamknięta W grobach... Ja sama panią tajemnicy”. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Read More
 • Książka miesiąca - wrzesień 2020 +

 • 1
 • 2

AKTUALNOŚCI - INFORMACJE

 • WYNIKIXII SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO "MISTRZ RACHUNKÓW" +

  12 października 2020 roku odbył Read More
 • WYNIKIXII SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO "MISTRZ RACHUNKÓW" +

  12 października 2020 roku odbył Read More
 • Regionalny Program Zdrowotny w zakresie zapobiegania i wczesnego wykrywania cukrzycy typu drugiego +

  Drodzy rodzice, Nasza szkoła aktywnie Read More
 • Ogłoszenie o spotkaniu dla klas pierwszych +

 • LISTY KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO KLASY I +

 • 1

Doradztwo zawodowe

 • Szkolny Ośrodek Kariery +

  Szkolny Ośrodek Kariery Działalność SzOK dedykowana jest zarówno do zrekrutowanych uczestników i uczestniczek projektu jak i do ogółu uczniów ZS nr 3 w Read More
 • Doradztwo zawodowe +

  Doradztwo zawodowe W październiku mają miejsce zajęcia z doradztwa zawodowego : projekt „Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza edukacja Read More
 • 1

Zamówienia publiczne 2020-2021- informacje

 • ROZSTRZYGNIĘCIE ZAPYTANIA CENOWEGO na realizację zadania pn.: Wykonanie usługi polegającej na opracowaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ramach materiałów do konkursu zamkniętego nr: RPSW.03.03.00-IZ.00-26-325/20 +

  Chmielnik, dnia 25.01.2021 r. ROZSTRZYGNIĘCIE ZAPYTANIA CENOWEGO na realizację zadania Read More
 • Protokół z analizy ofert na zadanie Wykonanie usługi polegającej na opracowaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ramach materiałów do konkursu zamkniętego nr: RPSW.03.03.00-IZ.00-26-325/20 +

  Powiatowy Zespół Szkół w ChmielnikuA. Dygasińskiego 1126-020 Chmielnik Chmielnik dn. Read More
 • INFORMACJA O ZŁOŻONYCH OFERTACH do godz. 12.00 na realizację zadania pn: Wykonanie usługi polegającej na opracowaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ramach materiałów do konkursu zamkniętego nr: RPSW.03.03.00-IZ.00-26-325/20 +

  Powiatowy Zespół Szkół w ChmielnikuA. Dygasińskiego 1126-020 Chmielnik Chmielnik, dn. Read More
 • Wykonanie usługi pelegajacej na opracowaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej. +

  Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ramach materiałów do konkursu zamkniętego nr: Read More
 • Zakup i dostawa opału w sezonie grzewczym 2020/2021 +

  Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku zaprasza do składania ofert na Read More
 • 1

Kształcenie zawodowe gwarancją rozwoju Powiatu Kieleckiego

 • Kształcenie zawodowe gwarancją rozwoju Powiatu Kieleckiego +

  Nazwa Projekt „Kształcenie zawodowe gwarancją rozwoju Powiatu Kieleckiego” w ramach Poddziałania 8.5.1 Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz Read More
 • 1

Przedświąteczna gorączka i przygotowania do zbliżającej się Wigilii co roku absorbują wiele energii. Jesteśmy podekscytowani i często w ferworze zakupów zapominamy o głębszej refleksji. Ciekawą propozycję na zwolnienie tempa i odskocznię, przygotowała Biblioteka Szkolna przy Powiatowym Zespole Szkół w Chmielniku.

W zimowe popołudnie 14 grudnia, pośród świec i przy utworach Fryderyka Chopina odbył się wieczorek autorski Pana Jana Adama Rękasa – regionalnego prozaika oraz wieloletniego nauczyciela rodem z Sędziejowic. Spotkanie poprowadziła Ewa  Pierzchała – nauczyciel-bibliotekarz. Wraz z uczniami udaliśmy się w niezwykłą podróż w poszukiwaniu przeszłości; ale nie tzw. „Wielkiej Historii”, lecz tej naszej małej – regionalnej. Pan Jan opowiedział uczniom o realiach przedwojennego życia i „jak to na wsi drzewiej bywało”.  Przybliżył także legendy związane z okolicami Sędziejowic oraz Chmielnika. Dosyć trudnym tematem okazała się Kampania Wrześniowa, która nie oszczędziła mieszkańców naszego regionu; młodych piętnasto-, szesnasto-, siedemnastoletnich chłopców, którzy zginęli w pierwszych dniach wojny broniąc Ojczyzny. Ich zdjęcia w polskich mundurach z hardo uniesionymi głowami zajmują szczególne miejsce w Izbie Pamięci Narodowej w Sędziejowicach. Izbę otworzył w 1995 r. jej pomysłodawca – pułkownik Roman Arendarski. Pan Jan Rękas od wielu lat sprawuje opiekę nad tym punktem pamięci i bardzo chętnie przybliżył uczniom specyfikę jego funkcjonowania. Postać pułkownika co rusz powracała niby bumerang w opowiadaniach pisarza.

Przyszedł również czas na fragmenty prozy dwóch książek naszego gościa: Sędziejowickich Opowieści – kopalni wiedzy na temat regionalnych legend oraz życiu codziennym sprzed lat, a także W ogniowej potrzebie – zainspirowanej wybuchem wielkiego pożaru w Chmielniku mającego miejsce w 1876r. Nie zabrakło również pytań młodych ludzi o dalszą pracę pisarską i plany na przyszłość. Pan Jan Rękas zdradził nam, iż ma w zamiarze wydać część drugą Sedziejowickich Opowieści.

Spotkanie zakończyło się gromkimi brawami i symboliczną wiązanką kwiatów  dla Pana Jana. Przemówienie na tę okazję wygłosił Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół – Sławomir Wójcik. Każdy z uczestników otrzymał także gazetkę promującą naszą Szkolną Bibliotekę oraz słodki poczęstunek.

Opracowanie artykułu: Ewa Pierzchała

Facebook