XXVII Tydzień Kultury Języka nie pozostał w naszej szkole bez echa. Rozpoczął się ciekawą  akcją happeningową - na drzwiach pracowni i gabinetów szkolnych pojawiły się plansze z wyrazami z najczęściej popełnianymi błędami językowymi oraz z poprawnym zapisem tych form.

Uczniowie, przygotowując się do Ogólnopolskiego Turnieju Językowego we Włoszczowie, „walczyli” ze sobą w klasowym i szkolnym etapie tego turnieju, który odbędzie się 27 marca 2019 r. Wzięli również udział w klasowych oraz międzyklasowych zmaganiach ortograficznych.

Wyłonieni zwycięzcy rywalizowali z uczniami innych szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego: Natalia Kulka, Agnieszka Lipiec, Karolina Miszczyk w XXII Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym w Kielcach, natomiast Krzysztof Nowak oraz Tymoteusz Nowak uczestniczyli w Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Chęcinach, na którym Tymoteusz zdobył I miejsce w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Aktualności Biblioteki