Biblioteka
Ogłoszenie
Open Panel

Nowoczesna szkoła zawodowa nowoczesny region

 • Slajd1.PNG
 • Slajd2.PNG
 • Slajd3.PNG
 • Slajd4.PNG
 • Slajd5.PNG
 • Slajd6.PNG
 • Slajd7.PNG
 • Slajd8.PNG
 • Slajd9.PNG
 • Slajd10.PNG
 • Slajd11.PNG

Wiedza Edukacja Rozwój

 • Slajd1.JPG
 • Slajd2.JPG
 • Slajd3.JPG
 • Slajd4.JPG
 • Slajd5.JPG
 • Slajd6.JPG
 • Slajd7.JPG
 • Slajd8.JPG
 • Slajd9.JPG
 • Slajd10.JPG
 • Slajd11.JPG
 • Slajd12.JPG
 • Slajd13.JPG
 • Slajd14.JPG
 • Slajd15.JPG
 • Slajd16.JPG
 • Slajd17.JPG
 • Slajd18.JPG
 • Slajd19.JPG
 • Slajd20.JPG

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja publicznego czytania wybitnych polskich dzieł literackich, zainicjowana przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Pierwsza edycja miała miejsce w 2012 roku. Akcja zatacza coraz szersze kręgi nie tylko w  Polsce, ale i za granicą.

W tym roku Powiatowy Zespół Szkół oraz Gminna Biblioteka Publiczna  byli organizatorami tego ważnego przedsięwzięcia. Lekturą, nad którą się pochylaliśmy było dzieło Stefana Żeromskiego pt. „Przedwiośnie”.  Dzieło to w istotny sposób porusza temat niepodległości Polski. Fragmenty powieści na chmielnickim rynku przytaczali m.in. uczniowie naszej szkoły: Maria Banaś (4 thż) Karolina Banaś (2 tż) , Natalia Doroz (2a), Arkadiusz Kasza (3tżi) oraz Krystian Podolski (3 tżi).

 

Ewa Pierzchała

Facebook

Aktualności Biblioteki

 • 1
 • 2