Tymoteusz Nowak z klasy 1 technikum informatycznego zdobył II miejsce w V Świętokrzyskim Konkursie Artystycznym. Konkurs zorganizowany przez Księgarnię TAK Czytam w Kielcach, mieszczącą się przy ul. Sienkiewicza 74, rozgrywany był w trzech kategoriach: fotograficznej, plastycznej i literackiej. Nagrodzona praca fotograficzna Tymoteusza nawiązywała do jednego z zaproponowanych przez organizatora tematów: Właśnie tak zakochałem się w świętokrzyskim!

Gratulacje, Tymoteuszu

Beata Zaród

W dniach23.05-24.05.2019r.  wychowawcy klasy 1ab Anna Mattusch i klasy 2a Anna Grudzień przy współudziale bieszczadzkiego przewodnika Pana Grzegorza Suder zorganizowały wycieczkę turystyczną w Bieszczady.

Głównym celem wycieczki było zapoznanie uczniów z urokiem Połoniny Wetlińskiej i Małej Rawki. Młodzież miała możliwość poznania historii zwiedzanego regionu, specyfikę życia na danym obszarze a także jeszcze bardziej poznać swoje fizyczne słabości i sukcesywnie je eliminować.

Uczniowie bogatsi w nową wiedzę i doświadczenia, cali i zdrowi wrócili do domu.

W załączeniu zdjęcia, które jedynie w pewnym stopniu odzwierciedlają nasze przeżycia.

Anna Grudzień

Anna Mattusch

RELACJE Z WYDARZENIA JUBILEUSZU 60-LECIA POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W CHMIELNIKU:

MIASTO I GMINA CHMIELNIK  <- Kliknij link

ECHO DNIA ŚWIĘTOKRZYSKIE  <- kliknij link

Czym jest samotność i człowieczeństwo? Czy nadzieja jest potrzebna w życiu?

Próby odpowiedzi na te pytania w swoich refleksyjnych pracach formułowali uczestnicy konkursu pn.„Smutek, żal, nadzieja… - jakie uczucia i refleksje towarzyszą dziś młodemu czytelnikowi opowiadania „Wieża” Gustawa Herlinga-Grudzińskiego ?”,zorganizowanego przez Stowarzyszenie Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Kielcach „Żeromszczacy” oraz Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Witolda Gombrowicza w Kielcach. Konkurs był jednym z działań podjętych przez organizatorów w ramach obchodów Roku Gustawa Herlinga- Grudzińskiego.

W zmaganiach, które polegały na napisaniu eseju na wskazany powyżej temat, wziął udział Tymoteusz Nowak - uczeń I klasy technikum informatycznego.  Jego praca pt. Nadzieja na życie czy śmierć? zdobyła III miejsce.

Tymoteusz oraz towarzyszący mu koledzy: Jakub Adamczyk, Krzysztof Nowak, Mateusz Radwański, Krystian Widomski oraz Szymon Wroński, wysłuchali również ciekawego wykładu p. dr Ireny Furnal na temat życia i twórczości Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.

opiekun:

Beata Zaród