Szkoła

Ogłoszenia

 • Informacja dla absolwentów KKZ RL.03. Prowadzenie produkcji rolniczej +

  Informacja dla absolwentów KKZ RL.03. Prowadzenie produkcji rolniczej. Dyrekcja Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku informuje, że w sekretariacie szkoły są Read More
 • Nauczanie zdalne od 19-10-2020r-Informacje dla uczniów i ich rodziców +

  Dyrekcja Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku informuje, że zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 16 października 2020 r. Read More
 • Ogłoszenia +

  Godzina 900- spotkanie dyrekcji i wychowawców klas z uczniami klas pierwszych na hali sportowej.Dyrekcja Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku informuje, Read More
 • Zarządzenie dyrektora PZS w Chmielniku nr 9.2020 z dnia 22.06.2020 r. +

  Zarządzenie dyrektora PZS w Chmielniku nr 9.2020 z dnia 22.06.2020 r. Dyrekcja PZS w Chmielniku informuje, że odbiór świadectw promocyjnych Read More
 • Ogłoszenie dla słuchaczy KKZ +

  Dyrekcja Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku informuje, że zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzeniania się Read More
 • 1
 • 2

Aktualności Biblioteki

 • Podziękowanie +

  Nasza szkoła otrzymała wyjątkowy upominek - pamiątkowy egzemplarz "Balladyny" J. Słowackiego, a także podziękowanie od Pary Prezydenckiej za udział w tegorocznym Read More
 • Noc Bibliotek 2020 +

  „Każda dobra poezja jest spontanicznym wybuchem głębokich uczuć”. William Wordsworth NOC BIBLIOTEK 2020 Czy w dobie pandemii i niepewności jutra Read More
 • JUŻ WKRÓTCE W SZKOLNEJ BIBLIOTECE – NOC BIBLIOTEK 2020 +

  JUŻ WKRÓTCE W SZKOLNEJ BIBLIOTECE – NOC BIBLIOTEK 2020     Read More
 • Narodowe Czytanie 2020 +

  Narodowe Czytanie 2020 „Już przeszłość zamknięta W grobach... Ja sama panią tajemnicy”. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Read More
 • Książka miesiąca - wrzesień 2020 +

 • 1
 • 2

AKTUALNOŚCI - INFORMACJE

 • Regionalny Program Zdrowotny w zakresie zapobiegania i wczesnego wykrywania cukrzycy typu drugiego +

  Drodzy rodzice, Nasza szkoła aktywnie Read More
 • Ogłoszenie o spotkaniu dla klas pierwszych +

 • LISTY KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO KLASY I +

 • Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2020/2021 +

  WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA KLAS PIERWSZYCH Read More
 • IV Salon Technologii i Wyposażenia dla Edukacji oraz I Kongresie Edukacji Przyszłości +

  IV Salon Technologii i Wyposażenia dla Edukacji oraz I Kongresie Edukacji Przyszłości POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ Z CHMIELNIKA Read More
 • 1

Doradztwo zawodowe

 • Szkolny Ośrodek Kariery +

  Szkolny Ośrodek Kariery Działalność SzOK dedykowana jest zarówno do zrekrutowanych uczestników i uczestniczek projektu jak i do ogółu uczniów ZS nr 3 w Read More
 • Doradztwo zawodowe +

  Doradztwo zawodowe W październiku mają miejsce zajęcia z doradztwa zawodowego : projekt „Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza edukacja Read More
 • 1

Zamówienia publiczne 2020-2021- informacje

 • INFORMACJA O ZŁOŻONYCH OFERTACH do godz. 12.00 na realizację zadania pn: Wykonanie usługi polegającej na opracowaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ramach materiałów do konkursu zamkniętego nr: RPSW.03.03.00-IZ.00-26-325/20 +

  Powiatowy Zespół Szkół w ChmielnikuA. Dygasińskiego 1126-020 Chmielnik Chmielnik, dn. Read More
 • Wykonanie usługi pelegajacej na opracowaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej. +

  Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ramach materiałów do konkursu zamkniętego nr: Read More
 • Zakup i dostawa opału w sezonie grzewczym 2020/2021 +

  Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku zaprasza do składania ofert na Read More
 • Dostawa komputerów przenośnych i rzutników do Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku +

  Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku zaprasza do składania ofert na Read More
 • Dostawa komputerów przenośnych i interaktywnych monitorów dotykowych do Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku w ramach projektu Aktywna tablica +

  Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku zaprasza do składania ofert na Read More
 • 1

Kształcenie zawodowe gwarancją rozwoju Powiatu Kieleckiego

 • Kształcenie zawodowe gwarancją rozwoju Powiatu Kieleckiego +

  Nazwa Projekt „Kształcenie zawodowe gwarancją rozwoju Powiatu Kieleckiego” w ramach Poddziałania 8.5.1 Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz Read More
 • 1

   W dniach 04-06.06.2009r. grupa 31 uczniów naszych szkół pod opieką trójki wychowawców dyrektora pana Adama Samburskiego, księdza. Tomasza Łyko, i Grzegorza Niedbały wzięła udział w trzydniowej wycieczce na Słowację. W czwartek 04.06. o godz. 8.15 autobus z uczestnikami wyruszył w długą drogę ku południowej granicy. W trakcie podróży mijaliśmy kolejne miasta i miejscowości jak Busko, Stopnica, Pacanów, Szczucin, Dąbrowę Tarnowską, Tarnów, Wojnicz. Od Wojnicza wjechaliśmy w dolinę Dunajca by po drodze podziwiać pozostałości średniowiecznych zamków - Trzewlin w Wielkiej Wsi, Melsztyn. Czchów, Tropsztyn w Wytrzyszczce i w Nowym Sączu. Z okien autobusu podziwialiśmy także sztuczne zbiorniki wodne na Dunajcu – Jezioro Czchowskie i Rożnowskie. W Starym Sączu podczas krótkiego postoju pospacerowaliśmy po tamtejszym rynku. Dalsza trasa prowadziła doliną Popradu przez Rytro (kolejne ruiny rycerskiego zamku), Piwniczną, Żegiestów, Muszynę do Leluchowa. W tej też miejscowości przekroczyliśmy granicę ze Słowacją. Słowacja powitała nas nie najlepszą pogodą – siąpiącym z przerwami deszczem. Mimo to atmosfera wśród wycieczkowiczów była świetna. Po minięciu miejscowości Lubotin, Lipany i Sabinow cel podróży był już o krok. Jeszcze tylko piramidalne wzniesienie ponad miejscowością Wielki Szarysz na którym wznoszą się pozostałości Szaryskiego Zamku będącego historycznym centrum adminitracyjnym regionu Szarysz, i już wjeżdżaliśmy do miejscowości Preszow. Tu udaliśmy się do szkoły z którą nasza placówka ma podpisaną umowę o współpracy - Akademia Hotelowa. Gospodarze po serdecznym powitaniu ugościli nas obiadem serwowanym przez uczniów akademii. Po obiedzie z uwagi na ciągle padający deszcz udaliśmy się do Spiskiej Nowej Wsi, w której zaplanowane były nasze noclegi. I znów z okien autobusu podziwialiśmy urokliwe ruiny Spiskiego Zamku czy zabudowę miasta Lewocza. Po zakwaterowaniu w internacie Akademii Hotelowej i skonsumowaniu kolacji serwowanej na stołówce pobliskiej szkoły udaliśmy się na zwiedzanie starej części Spiskiej Nowej Wsi. Obejrzeliśmy min. gotycki kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP z XIV w. z najwyższą wieżą Słowacji (87 m), kościół ewangelicki z XVIII w., klasycystyczny ratusz z XIX w.,  neorenesansową redutę (dawny teatr) z przełomu XIX-XX w. Drugiego dnia, w piątek czekała nas piesza wycieczka do Słowackiego Raju. Z miejscowości Cingov ruszyliśmy na początku szlakiem żółtym na Tomasovsky Vyhlad. Widoki z tej skalnej platformy były urocze, a wrażenia stojących nad przepaścistym urwiskiem nie do opisania. Dalszym celem wędrówki szlakiem zielonym i niebieskim był przełom rzeki Hornad czyli po słowacku hrdlo Hornadu. I tu wrażenia wcale nie były mniejsze jak nad przepaścią. Wędrowaliśmy po stalowych stopniach umieszczonych na pionowej skale kilka, lub kilkanaście metrów ponad lustrem szumiącej rzeki, przechodziliśmy po drewnianych mostkach i wiszących na linach stalowych mostach. Na koniec szlakiem zielonym przez Klastorską Roklinę, niemal pionowymi drabinami dotarliśmy na Klastorisko. Stąd po dłuższej przerwie w trakcie której mogliśmy podziwiać panoramę słowackich Tatr rozpoczęliśmy drogę powrotną. Wędrując szlakiem niebieskim zeszliśmy w dolinę Białego Potoku ciągle przekraczając mosty i mostki. Przemaszerowaliśmy pod Tomasovskim Vyhliadem, który widziany z dołu także robił niesamowite wrażenie. Wędrując dalej doliną Białego Potoku, już bez takich jak poprzednio ekscytacji dotarliśmy do miejscowości Cingov, skąd autobusem pojechaliśmy do naszej bazy w Spiskiej Nowej Wsi. Należał się nam zasłużony wypoczynek, zwłaszcza, że pora też już nie była najwcześniejsza. W piątek 6 czerwca kierownictwo wycieczki i opiekujący się nami Słowak pan Jozo Vojdula zafundowało nam już dużo mniejsze emocje. Zwiedziliśmy przepiękne zabytkowe miasteczko Lewoczę, z jej urodziwymi pozostałościami średniowiecznych fortyfikacji, zabytkowymi kościołami i cudnym starym miastem. Jakby tego było mało pojechaliśmy do nieodległego Spisskiego Hradu. Ruiny tego malowniczego zamku wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO należą do największych fortyfikacji średniowiecznych w tej części Europy. Co ciekawe na terenie tzw. Zamku Dolnego można było dostrzec wychodzące z nor i spacerujące, niczym liczni turyści, świstaki. Po opuszczeniu Zamku Spiskiego udaliśmy się do Preszova. Po krótkim spacerze po mieście udaliśmy się do Hotelowej Akademii. Tu pożegnaliśmy się z naszymi gospodarzami i udaliśmy się w drogę powrotną do Chmielnika. Oj, chyba nikomu nie chciało się wracać z tej nad wyraz udanej eskapady.

Grzegorz Niedbała 

 

 

 

 

 

Facebook