Szkoła

Ogłoszenia

 • Informacja dla absolwentów KKZ RL.03. Prowadzenie produkcji rolniczej +

  Informacja dla absolwentów KKZ RL.03. Prowadzenie produkcji rolniczej. Dyrekcja Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku informuje, że w sekretariacie szkoły są Read More
 • Nauczanie zdalne od 19-10-2020r-Informacje dla uczniów i ich rodziców +

  Dyrekcja Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku informuje, że zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 16 października 2020 r. Read More
 • Ogłoszenia +

  Godzina 900- spotkanie dyrekcji i wychowawców klas z uczniami klas pierwszych na hali sportowej.Dyrekcja Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku informuje, Read More
 • Zarządzenie dyrektora PZS w Chmielniku nr 9.2020 z dnia 22.06.2020 r. +

  Zarządzenie dyrektora PZS w Chmielniku nr 9.2020 z dnia 22.06.2020 r. Dyrekcja PZS w Chmielniku informuje, że odbiór świadectw promocyjnych Read More
 • Ogłoszenie dla słuchaczy KKZ +

  Dyrekcja Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku informuje, że zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzeniania się Read More
 • 1
 • 2

Aktualności Biblioteki

 • Podziękowanie +

  Nasza szkoła otrzymała wyjątkowy upominek - pamiątkowy egzemplarz "Balladyny" J. Słowackiego, a także podziękowanie od Pary Prezydenckiej za udział w tegorocznym Read More
 • Noc Bibliotek 2020 +

  „Każda dobra poezja jest spontanicznym wybuchem głębokich uczuć”. William Wordsworth NOC BIBLIOTEK 2020 Czy w dobie pandemii i niepewności jutra Read More
 • JUŻ WKRÓTCE W SZKOLNEJ BIBLIOTECE – NOC BIBLIOTEK 2020 +

  JUŻ WKRÓTCE W SZKOLNEJ BIBLIOTECE – NOC BIBLIOTEK 2020     Read More
 • Narodowe Czytanie 2020 +

  Narodowe Czytanie 2020 „Już przeszłość zamknięta W grobach... Ja sama panią tajemnicy”. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Read More
 • Książka miesiąca - wrzesień 2020 +

 • 1
 • 2

AKTUALNOŚCI - INFORMACJE

 • Regionalny Program Zdrowotny w zakresie zapobiegania i wczesnego wykrywania cukrzycy typu drugiego +

  Drodzy rodzice, Nasza szkoła aktywnie Read More
 • Ogłoszenie o spotkaniu dla klas pierwszych +

 • LISTY KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO KLASY I +

 • Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2020/2021 +

  WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA KLAS PIERWSZYCH Read More
 • IV Salon Technologii i Wyposażenia dla Edukacji oraz I Kongresie Edukacji Przyszłości +

  IV Salon Technologii i Wyposażenia dla Edukacji oraz I Kongresie Edukacji Przyszłości POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ Z CHMIELNIKA Read More
 • 1

Doradztwo zawodowe

 • Szkolny Ośrodek Kariery +

  Szkolny Ośrodek Kariery Działalność SzOK dedykowana jest zarówno do zrekrutowanych uczestników i uczestniczek projektu jak i do ogółu uczniów ZS nr 3 w Read More
 • Doradztwo zawodowe +

  Doradztwo zawodowe W październiku mają miejsce zajęcia z doradztwa zawodowego : projekt „Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza edukacja Read More
 • 1

Zamówienia publiczne 2020-2021- informacje

 • INFORMACJA O ZŁOŻONYCH OFERTACH do godz. 12.00 na realizację zadania pn: Wykonanie usługi polegającej na opracowaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ramach materiałów do konkursu zamkniętego nr: RPSW.03.03.00-IZ.00-26-325/20 +

  Powiatowy Zespół Szkół w ChmielnikuA. Dygasińskiego 1126-020 Chmielnik Chmielnik, dn. Read More
 • Wykonanie usługi pelegajacej na opracowaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej. +

  Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ramach materiałów do konkursu zamkniętego nr: Read More
 • Zakup i dostawa opału w sezonie grzewczym 2020/2021 +

  Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku zaprasza do składania ofert na Read More
 • Dostawa komputerów przenośnych i rzutników do Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku +

  Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku zaprasza do składania ofert na Read More
 • Dostawa komputerów przenośnych i interaktywnych monitorów dotykowych do Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku w ramach projektu Aktywna tablica +

  Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku zaprasza do składania ofert na Read More
 • 1

Kształcenie zawodowe gwarancją rozwoju Powiatu Kieleckiego

 • Kształcenie zawodowe gwarancją rozwoju Powiatu Kieleckiego +

  Nazwa Projekt „Kształcenie zawodowe gwarancją rozwoju Powiatu Kieleckiego” w ramach Poddziałania 8.5.1 Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz Read More
 • 1

   W nocy z sobotę na niedzielę 31 maja – 01 czerwca 2008 r. odbył się VIII Ogólnopolski Rajd Nocny Świętego Emeryka. Organizatorem rajdu był Zarząd Oddziału Międzyszkolnego PTTK w Starachowicach. Współorganizatorami rajdu byli:

- Agroturystyczny Majątek Ziemski Resztówka Sienkiewiczowska Oblęgorek, pan Jerzy Sienkiewicz,

- Gimnazjum nr 1 w Starachowicach,

- Koło Przewodników Świętokrzyskich w Starachowicach,

- Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dorzecze Bobrzy" w Miedzianej Górze,

- Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach.

Uczestnicy wędrowali dwoma trasami pieszymi:                                                                                                

  1. Zagnańsk PKP – Tumlin – Góra Kamień – Barania Góra – szlak czarny – Oblęgorek (25km)

  2. Kielce PKP – Karczówka – Szczukowice – Podzamcze – Oblęgorek (25km)                                                                                                            

W kolejnej edycji rajdu udział wzięło 13 drużyn reprezentujących różne środowiska z całego województwa świętokrzyskiego. Na trasie nr 1 wędrowało 7 drużyn (94 osób), na trasie nr 2 dreptało 6 drużyn (41 osób). W sumie na rasy rajdowe wyruszyło 135 osób. W gronie wędrujących nie zabrakło również drużyny Zespołu Szkól Nr 3 w Chmielniku, która pod opieką Grzegorza Niedbały zdecydowała się wędrować trasą nr 1 z Zagnańska. W ekipie, która wolała nocne łazikowanie po lasach, drogach i bezdrożach od siedzenia przy telewizorze czy komputerze w ciepłym domu znaleźli się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego: Paulina Ślizanowska, Michał Styczeń, Arkadiusz Stradowski, Joanna Brzozowska, Paulina Nowakowska, Krzysztof Pasternak, Wioletta Bęben, Piotr Wójcik, Katarzyna Janecka, Agnieszka Chabik, Agata Kucharska, Magdalena Wojnowska i Konrad Lichwała.                                                                                                                                  

Rajd zaczął się dla nas ok. godz. 18.00 kiedy to z Chmielnika pojechaliśmy busem do Kielc. Tu czekał na nas pan Grzegorz Niedbała. Z Kielc przejechaliśmy autobusem miejskim do Zagnańska. Na starcie Rajdu zjawiliśmy się o godz. 20.00. Zaopatrzeni przez organizatorów w metalowe odznaki rajdowe i opis trasy ruszyliśmy dziarsko „z buta”. Początkowo bez szlaku poruszaliśmy się leśną drogą biegnącą równolegle do trasy linii kolejowej Skarżysko – Kielce. Od stacji kolejowej Tumlin wkroczyliśmy na szlak czerwony, którym poruszaliśmy się aż do Baraniej Góry. Zanim jednak tam dotarliśmy czekało nas podejście na Górę Grodową – dawne miejsce kultu pogańskiego – po zejściu z której w  miejscowości Tumlin Podgrodzie zrobiliśmy sobie dłuższy postój. Było to o tyle istotne, że przed nami czekała do zdobycia góra Wykień z najtrudniejszym – najbardziej stromym podejściem na trasie całego rajdu. Po nabraniu sił zmierzyliśmy się ze stromizną Wykieńskiej góry – daliśmy radę, choć potu nieco oddaliśmy naturze. Po zejściu z gór Kamień i przekroczeniu drogi Kielce – Łódź w miejscowości Ciosowa czekało nas monotonne przejście asfaltem przez Porzecze i podejście na Baranią Górę. Tu po kolejnym odpoczynku i podziwianiu pięknych panoram w blasku wschodzącego słońca ruszyliśmy w dalszą trasę. Zmieniając kierunek wędrówki zmieniliśmy także kolor szlaku wzdłuż jakiego poruszaliśmy się od stacji PKP Tumlin. Tym razem już do bliskiej mety towarzyszyły nam na drzewach znaki czarne. Ten odcinek upłynął niezwykle szybko co było konsekwencją schodzenia z Pasma Oblęgorskiego w obniżenie Padołu Strawczyńskiego. Chwilę po opuszczeniu rezerwatu Barania Góra dotarliśmy do mety rajdu. Tu na uczestników rajdu czekał gorący posiłek z wojskowej kuchni polowej oraz napoje. Komu było zimno lub chciał się troszkę przespać w oczekiwaniu na zakończenie rajdu mógł ogrzać się przy ognisku, które mile skwierczało.                                                                                                                                                    

Wszystkie drużyny prawidłowo odszyfrowały treść haseł rajdowych, o zwycięstwie zadecydowała więc dogrywka, która polegała na opowiedzeniu najbardziej zabawnej historyjki lub dowcipu. Zwycięzcą rajdu została ostatecznie drużyna ze Stalowej Woli – zdobywając statuetkę Świętego Emeryka wykonaną przez ludowego artystę. Nagrody dodatkowe otrzymali także najstarszy i najmłodszy uczestnik rajdu. Po wręczeniu nagród rajd oficjalnie zakończono. Nam nie pozostało nic innego jak udać się na przystanek PKS i wrócić przez Kielce do domu, co też niezwłocznie uczyniliśmy.

Grzegorz Niedbała

 

Facebook