Ostatnim odwiedzanym miejscem uczniów Zespołu Szkół Nr 3 w Chmielniku którzy przebywają na stażu we Włoszech było San Marino. Z pomocą przewodnika poznawali historię i piękno krajobrazu tego państwa na wysokim wzgórzu.
Miesięczny staż dobiega końca, uczniowie sprostali wymaganiom pracodawców, nabyli nowe umiejętności w swoich zawodach, otrzymali certyfikaty uczestnictwa w zagranicznej mobilności zawodowej, a nawet pojawiły się oferty pracy (po ukończeniu szkoły lub w okresie wakacyjnym) od pracodawców u których odbywali staże.
Z pewnością na długo w ich pamięci pozostanie ten jeden miesiąc stażu we Włoszech.
Projekt pt. „Dobre doświadczenia zdobyte na europejskim rynku pracy krokiem do sukcesu zawodowego ” realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”.

Milena Jarek-Kwiecień

Kolejnym miastem jakie zwiedzali uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 w Chmielniku odbywający staż we Włoszech była piękna Wenecja. Na długo pozostanie ona w naszych sercach i wspomnieniach.
Poniżej kilka zdjęć z tego urokliwego miasta na wodzie.
Projekt pt. „Dobre doświadczenia zdobyte na europejskim rynku pracy krokiem do sukcesu zawodowego ” który realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” .

Milena Jarek-Kwiecień

Tak uczestnicy zagranicznego stażu w Rimini spędzają swój wolny czas.

Milena Jarek-Kwiecień

Uczniowie przebywający we Włoszech w Rimini odbywają staże w hotelach i zakładach gastronomicznych:
• Hotel „Kursaal”,
• Hotel „Bengasi”,
• Hotel „Waldorf”,
• Hotel „Terminal Palace”,
• Restauracja „Saporito SNC di Baschetti C.E Cortesi A.”,
• Restauracja „ La Marianna di Osteria del Borgo SAS”,
• Restauracja „Acino SRL Ristorante Amorimini”,
• Zakład Gastronomiczny „Delpa SNC di Paolotti Carlo e del Piccolo Davide”
• „Pizzeria Borgo Antico di Ferrara Carmine Giovanni”.

Opracował:

Milena Jarek-Kwiecień

Grupa 20 uczniów z technikum hotelarskiego i technikum żywienia i usług gastronomicznych odbywająca praktyki zawodowe w Rimini zwiedza miasto i poznaje historię i kulturę Włoch.

Uczniowie realizują praktyki w terminie 1.05 – 26.05.2017.

Opracował: Robert Gajek