Jeżeli czytasz to jesteś : doinformowany, wrażliwy, kreatywny, zaciekawiony światem i ludźmi - każdy to wie!

W czwartkowe przedpołudnie 12 maja br. roku grupa młodzieży z  klas: I LO, II LO, I TŻI  naszej szkoły wraz z nauczycielami: A.Grudzień, M. Szymańską uczestniczyła w happeningu zorganizowanym na Chmielnickim Rynku przez Bibliotekę Publiczną.

Maj, tradycyjnie już świąteczny dla bibliotek, czytelników i książek przypomina niestety także o niskich "notowaniach" czytelnictwa w naszym kraju (63% Polaków nie czyta książek !).

"Biblioteka na kółkach" - tak nazwana tegoroczna, majowa impreza czytelnicza w Chmielniku była okazją do zaktywizowania dzieci młodzieży i dorosłych naszego miasta w kierunku czytania książek. Umiejętności: głośnego, publicznego czytania, zachęcania przechodniów do uczestniczenia w wydarzeniu, obdarowywania książkowymi upominkami oraz sprzyjająca aura przyczyniły się do niepowtarzalnego klimatu spotkania z książką.

Maria Szymańska

Autor zdjęć: Edyta Gruszczyńska