Taka noc się zdarza raz…

I tak oto pozostało nam 100 dni do egzaminu maturalnego. Odliczanie rozpoczęliśmy w dniu naszego balu studniówkowego. Oczywiście najbardziej nie możemy doczekać się matury z matematyki :D
Studniówka odbyła się 6 lutego 2016 roku w sali bankietowej „Panorama” w Chmielniku. Równo z godziną 20. ruszyliśmy krokiem „chodzonego”. Pomimo stresu, wsłuchani w melodię utworu z „Pana Tadeusza”, wszyscy z powagą i wzruszeniem odtańczyliśmy poloneza- taniec inaugurujący ten szczególny wieczór.

Zdjęcie1. Studniówka 2016
Zdjęcie 2.Studniówka 2016
Zdjęcie 3.Studniówka 2016

Zabawę taneczną rozpoczęli: nasz kolega Karol oraz p. Beata Zaród- nasza wychowawczyni.
Wszystkim dopisywał humor, a i tak już gorącą atmosferę jeszcze bardziej „podgrzewał” DJ. Nawet podczas przerw znakomicie bawiliśmy się przy stołach, śmiejąc się przy tym i śpiewając. Dwa słowa opisujące zabawę? BYŁO SUPER!!! Wszystko udało się w stu procentach! To będą jedne z najpiękniejszych i niezapomnianych chwil w naszym życiu, które zapewne po latach będziemy wspominać, oglądając film i zdjęcia je utrwalające.
Dziękujemy wszystkim tym, którzy byli tam razem z nami i pomogli nam stworzyć nieziemski klimat. Bez Was nic by się nie udało!

Uczniowie klasy 3 b

Uczennice drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego: Adrianna Makowska, Sara Świderska i Klaudia Piwowarska zdobyły drugie miejsce w IV edycji konkursu wojewódzkiego „Nasi sąsiedzi - Żydzi”. Konkurs zorganizowany został przez Ośrodek Edukacyjno – Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” w Chmielniku we współpracy z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach i Kuratorium Oświaty w Kielcach.
W uroczystości wręczania nagród laureatom konkursu wziął udział Sławomir Wójcik – dyrektor naszej szkoły, a jednocześnie wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Chmielniku.
Uczennice pracę konkursową  przygotowały pod kierunkiem Marii Świerzewskiej.

Dnia 19 czerwca 2016 roku uczniowie Zespołu Szkól Nr 3 w Chmielniku zaprezentowała program pn „Duety Sienkiewiczowskie” przygotowany w ramach festiwalu „Dni Kultur – Chmielnik 2016”. Nasza młodzież przypomniała publiczności, zebranej na chmielnickim rynku, najbardziej znane „pary Sienkiewiczowskie” zachęcając tym samym do obcowania z literaturą polską. Przygotowany program miał na celu popularyzować fundamentalne w polskiej kulturze dzieła, wzmacniać poczucie wspólnej tożsamości, a także promować kulturę żywego słowa w jej najdoskonalszych przejawach.
Program został opracowany i przygotowany pod kierunkiem: Marii Szymańskiej, Beaty Zaród i Marii Świerzewskiej.