W poniedziałek 30.04.2007r. uczniowie klasy II „d” LO pod opieką wychowawczyni pani Aleksandry Misztal prowadzeni przez nauczyciela i przewodnika pana Grzegorza Niedbałę odbyli jednodniową wycieczkę po Górach Świętokrzyskich. Start nastąpił z przed budynku szkoły o godzinie 8:00. Po przejechaniu przez Pierzchnicę –Górno – Wolę Jachową dotarliśmy do Nowej Słupi. Tu na parkingu opuściliśmy pojazd i już na własnych nogach rozpoczęliśmy „spotkanie” z głównym pasmem Gór Świętokrzyskich. Na początku odwiedziliśmy Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Nowej Słupi, przystanęliśmy przy figurce Św. Emeryka, by w końcu ruszyć szlakiem niebieskim w stronę Świętego Krzyża.

Po wejściu na teren Świętokrzyskiego Parku Narodowego  podziwialiśmy m.in. tzw. buk Jagiełły, pogański wał kultowy czy też Polanę Bielnik. Na szczycie poza odpoczynkiem i pięknymi widokami czekało nas zwiedzanie pobenedyktyńskiego klasztoru i wejście na galerię widokową na gołoborzu im. Romana Kobendzy. Od klasztoru poruszaliśmy się, już do końca wędrówki,  szlakiem czerwonym – głównym szlakiem świętokrzyskim noszącym imię Edmunda Massalskiego. Po obejrzeniu gołoborza zeszliśmy drogą asfaltową do Huty Szklanej, a wędrując brzegiem lasu – na granicy Świętokrzyskiego Parku Narodowego doszliśmy do miejscowości Kakonin. Dalej zagłębiliśmy się w las pnąc się na przełęcz z kapliczką św. Mikołaja. Od tego momentu aż za Łysicę poruszaliśmy się grzbietem pasma łysogórskiego. Minęliśmy Przełęcz Kakonińską, Agatę i w końcu stanęliśmy na szczycie najwyższej góry – Łysicy. Stąd już tylko zejście w dół, obok kapliczki i źródełka św. Franciszka do Świętej Katarzyny. Tu po obejrzeniu tzw. kapliczki Żeromskiego i  zwiedzeniu klasztoru bernardynek nie pozostało nic innego jak powrót do domu. I tak szybko minął nam ten przyjemny dzień.

W środę 25.04.2007r. uczniowie klas II „c” ”, I „b” i I ”c” naszego liceum pod opieką wychowawczyń pani Beaty Zaród, Marii Świerzewskiej, prowadzeni przez pana Grzegorza Niedbałę uczestniczyli w jednodniowej wycieczce po Górach Świętokrzyskich. Celem było przejście głównym grzbietem najstarszych gór polskich – Pasmem Łysogórskim. Trasa prowadziła od Nowej Słupi na Święty Krzyż – na tym odcinku wędrowaliśmy fragmentem szlaku niebieskiego biegnącego z Pętkowic na Św. Krzyż. Po dłuższej przerwie na szczycie Łyśca powędrowaliśmy w stronę Łysicy i miejscowości Święta Katarzyna, a na drzewach, słupach i kamieniach towarzyszyły nam znaki czerwonego szlaku turystycznego – głównego szlaku Gór Świętokrzyskich który prowadzi z Gołoszyc do Kuźniak. Zmęczeni i utrudzeni, ale zadowoleni dotarliśmy do Świętej Katarzyny skąd powróciliśmy do Chmielnika.

VII Ogólnopolski Rajd Nocny Św. Emeryka odbył się w nocy z 2 na 3 czerwca 2007 r., w ramach obchodów Roku Szlaków Turystycznych PTTK. Meta rajdu zlokalizowana była przy Domu Kultury w Mostkach. Do udziału w rajdzie zgłosiło się 11 drużyn:

1. Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wąchocku

2. Drużyna Zespołu Szkół nr 3 w Chmielniku

3. Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Starachowicach

4. Drużyna Gimnazjum nr 1 w Starachowicach

5. Drużyna Gimnazjum nr 3 w Starachowicach

6. Drużyna Gimnazjum Społecznego w Starachowicach

7. Drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach

8. Drużyna Kamila Wójcika z Kielc

9. Drużyna Piotra Rymarczyka ze Starachowic

10. Drużyna Marka Gębskiego ze Starachowic

11. Drużyna Rejonu Energetycznego Skarżysko-Kamienna.

Dodatkowo na trasę rowerową zgłosili się turyści indywidualni, którzy utworzyli drużynę rowerzystów. Drużyny te wędrowały po trzech wybranych trasach pieszych oraz jednej rowerowej, zaopatrzone na starcie w ich opisy oraz pamiątkowe znaczki uczestnika rajdu (metalowe znaczki rajdowe). Trasy te to:

? trasa nr 1. piesza: Bodzentyn – Góra Sieradowska – Wykus – Mostki (20 km)

? trasa nr 2. piesza: Starachowice – Polana Langiewicza – Wykus – Mostki (20 km)

? trasa nr 3. piesza: Bliżyn – „Piekło Dalejowskie” – Suchedniów – Mostki (25 km)

? trasa rowerowa: Starachowice – Nowa Słupia – Bodzentyn – Michniów – Suchedniów – Mostki (59 km)

Wszystkie startujące drużyny zgłosiły się na metę rajdu w Domu Kultury w Mostkach.  Łącznie w rajdzie startowało 105 uczestników, obsługiwanych przez czternastoosobową kadrę rajdową. Razem 119 osób. Drużyny na mecie przekazały Sekretarzowi Kapituły Rajdu brzmienie haseł rajdowych utworzonych na podstawie informacji pozyskanych w czasie wędrówki – zgodnie z opisami tras rajdowych. Przedstawiciele drużyn brali udział w konkursie strzeleckim z broni wiatrowej. Przyznano trzy równorzędne nagrody:

1. Drużyna z Kielc (Kamil Wójcik).

2. Drużyna rowerzystów (Tomasz Cygan).

3. Drużyna Gimnazjum nr 1 w Starachowicach (Krzysztof Kasprzyk)

Ponadto przyznano dwie nagrody nadzwyczajne dla:

- Drużyny Zespołu Szkół nr 3 w Chmielniku (Grzegorz Niedbała)

- Drużyny Rejonu Energetycznego ze Skarżyska (Krzysztof Cieślik).

Nagrodzone drużyny otrzymały cenne albumy „Magia Świętokrzyskiego Drzewa”, zakupione z dotacji uzyskanej z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach. Rajdowicze pomimo padającego deszczu przybyli na metę rajdu w Mostkach w doskonałym nastroju. Impreza przebiegła bezwypadkowo pod okiem 12 opiekunów drużyn (w większości nauczycieli i przewodników PTTK), obsługi rajdu oraz wykwalifikowanego ratownika medycznego. Po raz pierwszy na trasę rajdu wyruszyła drużyna reprezentująca naszą szkołę. Prowadził nas Grzegorz Niedbała, a śmiałkami mierzącymi się z nocnym wędrowaniem byli uczniowie liceum ogólnokształcącego: Wioletta Bęben, Joanna Brzozowska, Łukasz Garczyński, Anna Kowalczyk, Paulina Nowakowska, Karolina Pałka, Dominika Piwońska, Michał Styczeń i Paulina Ślizanowska. Wędrowaliśmy trasą nr 1 z Bodzentyna szlakiem niebieskim do Polany Wykus, a dalej szlakiem zielonym do mety rajdu w Mostkach. Zmęczeni, przemoczeni, ale zadowoleni dotarliśmy jako ostatnia ekipa na metę. Była godzina 6 rano. A później pozostał powrót autobusem do Kielc i do Chmielnika. Mimo wszystko warto było.