W dniu 4 kwietnia 2017 r. uczniowie klas: Ia, IIa, IIIa i 4ti, 4tm uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Gliwic. Wtorkowe zajęcia odbywały się wyjątkowo w salach laboratoryjnych Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Śląskiej.

Termowizja i jej zastosowanie to jeden z tematów ćwiczeń. Uczniowie zapoznali się z zasadami właściwego wykonania termogramów mających szerokie zastosowanie w mechanice, budownictwie, medycynie. Wykonali przykładowe pomiary kamerą termowizyjną.  Podczas zajęć laboratoryjnych aktywnie uczestniczyli w procesie tworzenia wybranego elementu z wykorzystaniem drukarki 3D. Pamiątką po tych ćwiczeniach były breloczki drukowane samodzielnie przez uczniów.

Życie studenckie najlepiej poznawać od kuchni. Nasi uczniowie mieli taką możliwość jedząc obiad w stołówce studenckiej.

Pobyt uczniów na uczelni jest jedną z form współpracy naszej placówki z Politechniką Śląską.

Na naszej liście atrakcji turystycznych Gliwic znalazła się Palmiarnia Miejska oraz Park Chopina. Uczniowie zwiedzali kolejne sale: roślin użytkowych, historyczną z najstarszą palmą w Polsce, salę roślin tropikalnych i sukulentów. Największe zainteresowanie wzbudzały rośliny mięsożerne, mrówkostrada, a w sali akwaryjnej ryby żyjące w Amazonce.

p

Opiekunami wycieczki byli:

Jolanta Szczepaniec,

Beata Stachowicz,

Renata Gwóźdź.

Dnia 1.12.2016 r. uczniowie klasy I Technikum Mechanicznego odwiedzili firmę „Car - Bud” w Chmielniku, zajmującą się kompleksowymi usługami motoryzacyjnymi. Mieli okazję uczestniczyć w przeglądzie technicznym samochodu. Razem z diagnostą sprawdzali m.in. stopień tłumienia drgań, hamulce i oświetlenie. Oprócz badania technicznego uczniowie mogli zobaczyć pełne wyposażenie zakładu oraz poznali zasady BHP  obowiązujące w firmie.

Autor zdjęć: Monika Brożyna

Opracowanie : Monika Brożyna

W dniach 27 – 28 październik 2016 r. uczniowie klas hotelarskich i gastronomicznych technikum oraz liceum ogólnokształcącego uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyjazdu był udział w Międzynarodowych Targach Gastronomicznych Warsaw Gastro Show 2016. W Strefie ucznia uczestniczyli w nowatorskich lekcjach prowadzonych przez specjalistów z zakresu techniki i technologii gastronomicznej. Za najciekawsze uznali pokazy przygotowywania dań z baraniny, rozbioru tuńczyka błękitnopłetwego, warsztaty sushi i sporządzania lodów tajskich.

W drugim dniu Warsaw Gastro Show największym zainteresowaniem uczniów cieszyły się pokazy kulinarne Anny Starmach. Uczniowie zainteresowani obsługą gości mogli wziąć udział w Akademii Kelnerskiej Grzegorza Górnika, doskonaląc swoje umiejętności z zakresu serwisu niemieckiego, francuskiego synchronicznego.

Wyjazd do Warszawy był czasem przeznaczonym nie tylko na doskonalenie umiejętności zawodowych, ale również okazją na poznawanie historii naszej stolicy. Uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili Łazienki Królewskie i Stare Miasto.

A.Zaworska

24 listopada 2016 roku uczniowie klasy I technikum, kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik informatyk, wyjechali do Kielc, aby zapoznać się z historią i głównymi zabytkami miasta. Najpierw odwiedzili Muzeum Historii Kielc, gdzie obejrzeli stałą wystawę i wysłuchali opowieści o powstaniu i rozwoju miasta, zapoznali się z postaciami ważnymi dla ziemi świętokrzyskiej oraz obejrzeli liczne historyczne rekwizyty i przedmioty z życia codziennego naszych przodków. Następnie pod opieką Pani Iwony Grabczak z Muzeum Historii Kielcuczestniczyli w edukacyjnym spacerze po mieście (Rynek, Plac Wolności, Katedra, Archiwum). Na zakończenie wycieczki odwiedzili Mulitikino.

Wychowawca klasy Anna Zaworska

W dniu 26 października 2016r. uczniowie klasy Ia liceum uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Urzędu Miasta i Gminy Chmielnik.
Opiekę nad grupą sprawowały Jolanta Szczepaniec -wychowawca klasy i Beata Stachowicz- nauczyciel geografii. Uczniowie zaznajomili się z zadaniami realizowanymi przez samorząd gminny. Poznali strukturę organizacyjną i zasady funkcjonowania urzędu. Uzyskali przydatne informacje na temat specyfiki pracy w poszczególnych wydziałach, szczególnie cenne dotyczące predyspozycji zawodowych na poszczególne stanowiska.
Młodzież została przyjęta przez pracowników urzędu bardzo ciepło i życzliwie. Naszym przewodnikiem po "zakamarkach" urzędu był pan Tomasz Biernacki.

Opiekunowie Jolanta Szczepaniec ,Beata Stachowicz