AKTUALNOŚCI

Narciarstwo alpejskie to piękny i szlachetny sport, który po trudnym początkowym etapie nauki, daje mnóstwo satysfakcji i poczucia  euforii w trakcie szybkiego zjazdu. Łączy wysiłek fizyczny z holistyczną filozofią więzi z naturą i otaczającą przyrodą. W tym roku 5-osobowa grupa uczennic naszej szkoły: Weronika Borek, Julia Szymańska, Julia Tomczyk Dominika Śliwa i  Natalia Zychowicz,  ostatni tydzień pierwszego semestru spędziła realizując projekt edukacyjny Biała Szkoła wspólnie z grupą uczniów SP  Chmielniku. Zamiast tradycyjnej nauki w szkole, oni nabywali lub doskonalili swoje umiejętności jazdy na nartach.

Wybór padł na  Krynicę – Zdrój, gdzie byliśmy zakwaterowani w Ośrodku wypoczynkowym Baśka. To uzdrowisko i kurort narciarski ze swoim specyficznym mikroklimatem zapewnia zawsze dobre warunki śniegowe i prawdziwą zimę, które to obecnie są na terenie naszego kraju rzadko spotykane. Codziennie realizowaliśmy zajęcia na stokach Centrum narciarskiego Master Ski w Tyliczu. Stacja dysponuje 4-os. koleją krzesełkową oraz pięcioma wyciągami. Centrum oferuje łącznie 7 km tras zjazdowych o zróżnicowanym stopniu trudności.Uczennice ambitnie i z dużym zaangażowaniem podejmowały nowe wyzwania, z radością przechodząc do coraz trudniejszych technik, od początkujących do zaawansowanych  korzystając z pomocy nauczycieli szkoły – instruktorów narciarstwa zjazdowego: p. Renaty Banachowskiej, p. Anetty Sobiegraj,  p. Justyny Zamojskiej, p. Sławomira Wrony i p. Grzegorza Zychowicza. Nad realizacją całego projektu czuwała kierownik wycieczki - p. Urszula Pasternak. Po wyczerpujących zajęciach na stoku czekała na nas smaczny obiad w ośrodku, a następnie równie ekscytujące popołudnie.

W ciągu kolejnych dni realizowaliśmy zaplanowane punkty programu. I tak… w pierwszej kolejności wjechaliśmy koleją linowo – terenową na Górę Parkową (642m), której szczyt rozświetla 100 tys. światełek LED, tworząc magiczny Park Światła. Kolejnego dnia doskonaliliśmy umiejętności jazdy na łyżwach na pełnowymiarowej hali lodowej MOSiRu w Krynicy-Zdroju. Nie mogło nas także zabraknąć na szczycie Jaworzyny Krynickiej (1114m), jednego z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Koleją gondolową wjechaliśmy na szczyt, skąd podziwialiśmy panoramę gór.  Odwiedziliśmy  także główną Pijalnię Wód przy krynickim Deptaku oraz zakupiliśmy regionalne pamiątki. Ostatniego dnia uczestniczyliśmy we wspólnym ognisku, podsumowującym cały projekt. Przez cały tydzień sprzyjała nam piękna, słoneczna pogoda, dlatego też warunki narciarskie były wymarzone. Wyjazd uważamy za udany, a nabyte umiejętności, wspomnienia i zdjęcia pozostaną z nami na zawsze.

 

 

Facebook