AKTUALNOŚCI

Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny, opracowany przez trenerów Centrum Edukacji Szkolnej z siedzibą w Warszawie – rozstrzygnięty!

W konkursie wzięło udział 4640. uczestników z całej Polski. Wśród nich znaleźli się uczniowie Powiatowego Zespołu Szkól w Chmielniku, którzy przystąpili do konkursu realizując zadania z poziomu 4. (250 uczestników).

Uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Cecot, Marcelina Pabian, Natalia Doroz, Karolina Miszczyk – uczennice pani Marii Świerzewskiej i Tymoteusz Nowak – uczeń pani Beaty Zaród w ciągu 45 minut musieli wykazać się dobrą znajomością zasad pisowni, zmagać się ze skomplikowanymi  „pułapkami” ortograficznymi i interpunkcyjnymi oraz wiedzą z zakresu ortografii i gramatyki historycznej.

Uczestnicy konkursu

            Mimo tego, że test ortograficzny do łatwych nie należały, nasi uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy w zakresie polskiej ortografii, uzyskują w ogólnopolskim rankingu następujące miejsca:

Karolina Miszczyk                    22 miejsce

Tymoteusz Nowak                    32 miejsce

Marcelina Pabian                      36 miejsce

Aleksandra  Cecot                    40 miejsce

Natalia Doroz                           47 miejsce

            Dnia 19 grudnia 2019 roku, z rąk wicedyrektora Roberta Zawieruchy, uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy uznania.

 

Wicedyrektor Robert Zawierucha i Karolina Miszczyk, uczennica klasy 2ab.

 

Wicedyrektor Robert Zawierucha i Tymoteusz Nowak, uczeń klasy 2ti

Wicedyrektor Robert Zawierucha i Natalia Doroz, uczennica klasy 3a

 

Gratulujemy!!!

Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny w Powiatowym Zespole Szkół w Chmielniku zorganizowały i przeprowadziły polonistki: pani Beata Zaród i Maria Świerzewska.

 

Opracowanie: Maria Świerzewska

Facebook