AKTUALNOŚCI

 

W piątek, 29 listopada 2019 roku  w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach poznaliśmy laureatów XI Świętokrzyskiego Przeglądu Plastyki Nieprofesjonalnej.

W tegorocznej edycji konkursu Rada Artystyczna w składzie: Artur Ptak  – przewodniczący jury, asystent muzealny, plastyk, Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Kielcach, Artur Wijata – plastyk, Kieleckie Centrum Kultury, kurator Galerii Sztuki Współczesnej „Winda”, Monika Cybulska – plastyk, Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach i Katarzyna Kowalewska-Szmit – sekretarz jury, plastyk, Wojewódzki Dom Kultury, oceniała 50 nadesłanych prac.

W pierwszej kategorii "malarstwo" nagrodę główną przyznano Agnieszce Karbowniczek za malowane techniką akwareli obrazy „Wrocław Rynek” oraz „Wrocław Uliczka”. Drugie miejsce zajęła Joanna Gołębiowska za obraz malowany w technice olejowej „Minecraft”. Trzeciego miejsca nie przyznano.

 Ponadto Rada Artystyczna przyznała dwa wyróżnienia, które powędrowały do Nikoli Podstawy i Piotra Kalety – ucznia klasy 3tps Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku.

Piotr Kaleta otrzymał wyróżnienia za obraz zatytułowany Sowa.  

 

            Piotr przygotowywał się do konkursu pod kierunkiem Marii Świerzewskiej.

Gratulacje!!!

Inne prace Piotra Kalety, ucznia klasy 3tps Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku.

 

Opracowanie: Maria Świerzewska

Facebook