AKTUALNOŚCI

Nie ma chyba ważniejszej chwili w życiu ucznia niż ta, w której staje się on pełnoprawnym członkiem społeczności szkolnej… . 14. listopada br. w hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych, połączone  z obchodami  101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.  

Było to wyjątkowe  wydarzenie, gdyż objęło tzw. „podwójny rocznik” – młodzież, której edukacja na szczeblu szkoły średniej przebiega dwutorowo w zależności od rodzaju ukończonej szkoły – podstawowej lub gimnazjum. Obecnie w Powiatowym Zespole Szkół kształci się 422. uczniów, w tym 231. stanowi młodzież klas pierwszych podzielona na 10. oddziałów.  Jest to ogromne wyznanie logistyczne nie tylko dla nauczycieli i rodziców, ale i całej kadry pracowników administracji i obsługi szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego szkoły oraz klasy mundurowej. Odśpiewano hymn Polski, po czym w obecności Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Rodziców, a także uczniów klas programowo wyższych nastąpiło ślubowanie przedstawicieli klas pierwszych. Kolejną doniosłą chwilą było nadanie stopni służbowych wyróżnionym uczniom klasy mundurowej.  Z rąk dyrektora szkoły – Sławomira Wójcika  i nauczyciela PZSZ – Jarosława Olesińskiego, kolejne stopnie służbowe otrzymali: Ciba Jakub, Dudek Damian, Gajek Sebastian, Gładyszewski Wiktor, Skwark Karol, Nowakowski Wiktor, Piwowarski Mikołaj, Sadłocha Tomasz, Ściana Patryk i Wójcik Jakub – stopień kapral kadet. Banach Patryk i Kaleta Piotr – stopień starszy kapral kadet. Wójcik Wiktor – stopień plutonowy kadet.

Całość uroczystości dopełnił emocjonujący spektakl z elementami tańca i śpiewu upamiętniający odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Przygotowany przez uczniów PZSZ pod kierunkiem wybitnego nauczyciela – Andrzeja Cupryjaka-Sochy spotkał się z ogromnym uznaniem publiczności. Pieśni patriotyczne w mistrzowski sposób zaprezentował szkolny zespół „Meatro”.

Pierwszoklasistom, jak i wszystkim uczniom, życzymy wielu sukcesów w nauce, by każdy dzień w szkole dostarczał im nowych przygód z nauką i otwierał całe spectrum możliwości rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

Ewa Pierzchała

Facebook