AKTUALNOŚCI
Open Panel

Nowoczesna szkoła zawodowa nowoczesny region

 • Slajd1.PNG
 • Slajd2.PNG
 • Slajd3.PNG
 • Slajd4.PNG
 • Slajd5.PNG
 • Slajd6.PNG
 • Slajd7.PNG
 • Slajd8.PNG
 • Slajd9.PNG
 • Slajd10.PNG
 • Slajd11.PNG

Wiedza Edukacja Rozwój

 • Slajd1.JPG
 • Slajd2.JPG
 • Slajd3.JPG
 • Slajd4.JPG
 • Slajd5.JPG
 • Slajd6.JPG
 • Slajd7.JPG
 • Slajd8.JPG
 • Slajd9.JPG
 • Slajd10.JPG
 • Slajd11.JPG
 • Slajd12.JPG
 • Slajd13.JPG
 • Slajd14.JPG
 • Slajd15.JPG
 • Slajd16.JPG
 • Slajd17.JPG
 • Slajd18.JPG
 • Slajd19.JPG
 • Slajd20.JPG

W dniach 12-15 listopada br. uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez OEM „Świętokrzyski Sztetl”. Spotkania odbyły się w ramach Tygodnia Dni Otwartych. Młodzież klas pierwszych miała możliwość nieodpłatnego zwiedzania muzeum. Dodatkową atrakcją była wystawa poświęcona Rywce Lipszyc – żydowskiej dziewczynce, która prowadziła pamiętnik w okresie II wojny światowej.

Uczniom zaprezentowano film dokumentalny przybliżający historię Chmielnika i relacji polsko-żydowskich. Ważnym elementem Dni Otwartych były wizyty na pobliskim cmentarzu (tzw. kirkucie) oraz przypomnienie tragicznych wydarzeń wojennych z udziałem miejscowej ludności.

 

Ewa Pierzchała

Facebook