AKTUALNOŚCI
Open Panel

Nowoczesna szkoła zawodowa nowoczesny region

 • Slajd1.PNG
 • Slajd2.PNG
 • Slajd3.PNG
 • Slajd4.PNG
 • Slajd5.PNG
 • Slajd6.PNG
 • Slajd7.PNG
 • Slajd8.PNG
 • Slajd9.PNG
 • Slajd10.PNG
 • Slajd11.PNG

Wiedza Edukacja Rozwój

 • Slajd1.JPG
 • Slajd2.JPG
 • Slajd3.JPG
 • Slajd4.JPG
 • Slajd5.JPG
 • Slajd6.JPG
 • Slajd7.JPG
 • Slajd8.JPG
 • Slajd9.JPG
 • Slajd10.JPG
 • Slajd11.JPG
 • Slajd12.JPG
 • Slajd13.JPG
 • Slajd14.JPG
 • Slajd15.JPG
 • Slajd16.JPG
 • Slajd17.JPG
 • Slajd18.JPG
 • Slajd19.JPG
 • Slajd20.JPG

Czym jest samotność i człowieczeństwo? Czy nadzieja jest potrzebna w życiu?

Próby odpowiedzi na te pytania w swoich refleksyjnych pracach formułowali uczestnicy konkursu pn.„Smutek, żal, nadzieja… - jakie uczucia i refleksje towarzyszą dziś młodemu czytelnikowi opowiadania „Wieża” Gustawa Herlinga-Grudzińskiego ?”,zorganizowanego przez Stowarzyszenie Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Kielcach „Żeromszczacy” oraz Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Witolda Gombrowicza w Kielcach. Konkurs był jednym z działań podjętych przez organizatorów w ramach obchodów Roku Gustawa Herlinga- Grudzińskiego.

W zmaganiach, które polegały na napisaniu eseju na wskazany powyżej temat, wziął udział Tymoteusz Nowak - uczeń I klasy technikum informatycznego.  Jego praca pt. Nadzieja na życie czy śmierć? zdobyła III miejsce.

Tymoteusz oraz towarzyszący mu koledzy: Jakub Adamczyk, Krzysztof Nowak, Mateusz Radwański, Krystian Widomski oraz Szymon Wroński, wysłuchali również ciekawego wykładu p. dr Ireny Furnal na temat życia i twórczości Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.

opiekun: Beata Zaród

 

 

Facebook