Uczniowie klasy 3a : Daria Wójcik, Marcelina Pabian i Michał Michalski, dnia 12 listopada 2019 roku, uczestniczyli w VI edycji ogólnopolskiej olimpiady z „Mitologii greckiej i rzymskiej”, a Alicja Gajda w VI edycji ogólnopolskiej olimpiady z „Mitologii skandynawskiej”. Formularz olimpiady zawierał 15 otwartych i zamkniętych pytań. Uczniowie przystępujący do konkursu musieli wykazać się znajomością mitów i legend starożytnych Greków i Rzymian oraz wiedzą dotyczącą mitologii skandynawskiej i składających się na nią opowieści o bohaterach i herosach.

Olimpiadę, w oparciu o materiały przygotowane przez firmę edukacyjną OLIMP SCHOOL, zorganizowała i przeprowadziła Maria Świerzewska – nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze.

Wyniki olimpiady – 31.01.2020 roku. Trzymamy kciuki!!!

Opracowanie: Maria Świerzewska