Szkoła
Open Panel

Nowoczesna szkoła zawodowa nowoczesny region

 • Slajd1.PNG
 • Slajd2.PNG
 • Slajd3.PNG
 • Slajd4.PNG
 • Slajd5.PNG
 • Slajd6.PNG
 • Slajd7.PNG
 • Slajd8.PNG
 • Slajd9.PNG
 • Slajd10.PNG
 • Slajd11.PNG

Wiedza Edukacja Rozwój

 • Slajd1.JPG
 • Slajd2.JPG
 • Slajd3.JPG
 • Slajd4.JPG
 • Slajd5.JPG
 • Slajd6.JPG
 • Slajd7.JPG
 • Slajd8.JPG
 • Slajd9.JPG
 • Slajd10.JPG
 • Slajd11.JPG
 • Slajd12.JPG
 • Slajd13.JPG
 • Slajd14.JPG
 • Slajd15.JPG
 • Slajd16.JPG
 • Slajd17.JPG
 • Slajd18.JPG
 • Slajd19.JPG
 • Slajd20.JPG

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Zeszły rok upłynął nam pod znakiem „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Powieść ta czytana była  na wszystkich kontynentach – w blisko 3000 miejsc na całym świecie, w tym w 134 poza granicami Polski, w 33 krajach, nawet na Antarktydzie.

Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie: Dobra pani – Eliza Orzeszkowa; Dym – Maria Konopnicka Katarynka – Bolesław Prus, Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz, Orka – Władysław Stanisław Reymont, Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski, Sachem – Henryk Sienkiewicz, Sawa                   (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski.

Po raz kolejny organizatorami spotkania na chmielnickim rynku byli: Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku oraz  Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Chmielnik. Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i uczestnictwo w tym jakże ważnym wydarzeniu.

 

fot. Beata Podolska

Opracowanie: Ewa Pierzchała

Facebook